Як побудувати наземний льох з обвалуванням?

Як побудувати наземний льох з обвалуванням?

Наземні льохи привабливі тим, що їх можна споруджувати у будь-якій місцевості. Вони відмінно виконують своє призначення там, де інші спорудити побудувати не представляється можливим або вимагається додаткових зусиль і матеріальних витрат. Наприклад, вони можуть бути встановлені на сирому ґрунті, в перезволоженій місцевості. Ще одна їх перевага в тому, що для будівництва таких льохів немає необхідності купувати якийсь спеціальний будівельний матеріал, який коштує багато, та й з доставкою проблеми. Це актуально для віддалених поселень, маленьких містечок.

По конструкції наземний льох зовнішнім виглядом схожий на невеликий прямокутний будиночок. Його ставлять на ділянці землі, попередньо знявши рослинний шар. Після цього розмічений майданчик поглиблюється на один-два багнета лопати. Після ретельного утрамбовування дна виїмки, її засипають крупним піском. Підійде і керамзит, дрібний гравій. Такий прошарок – гарантія того, що в льосі не буде вогкості. Пісок покривається шаром рідкої глини і на неї вкладаються обпалені глиняні цеглини. Цеглини вкладаються на ребро, «ялинкою». Виходить справжня цегляна підлога, яка від мишей захистить і від бруду позбавить.

По краях майданчика викладаються цегляні стінки, які повинні бути вище рівня землі на штик – півтора. Одночасно потрібно встановити по кутах прямокутника опорні стовпи, на які кріпитиметься обшивка. Кінці колод попередньо змочуються гудроном або обпікаються. Це оберігає від гниття тих частин стовпів, які будуть вкопані в землю. Нетовстими колодами споруджуються стінки майбутнього льоху. Готові стіни ретельно конопатяться, зашпаровуються всі щілини. Для цього краще всього використовувати мох. Він не схильний до гниття і чудово поглинає різні «аромати».

Із зовнішньої сторони стіни споруди двічі обробляють. Використовується, як правило, бітум. Його нагрівають і обмазують колоди. А зверху стіни обклеюють руберойдом. Він оберігає льох від протікання води. На стельове перекриття зверху накладається шар глини, попередньо перемішаної з соломою. Зверху цей шар також накривається руберойдом (можна використовувати і товсту поліетиленову плівку).

На останньому етапі будівництва льоху насипається земля (обваловка). Тому при підготовці майданчика під льох землю потрібно акуратно складати у купу, а не розкидати по боках. Це ж стосується і дерну. Після того, як закінчена обваловка будови, зверху накладається знятий раніше дерен. Природно, для того, щоб повністю покрити весь льох, його не вистачить. Тому потрібно додатково всю обваловку засіяти травою. Це дозволить підтримувати всередині льоху температуру на незмінному рівні. По суті справи, така конструкція являє собою не що інше, як великий термос.

Двері в такі наземні сховища робляться подвійними. Це також захищає льох від перепадів температури. Завбачливі господарі перед дверима додатково обладнують невеликий тамбур. Навіть якщо вітер буде сильним і саме в цю сторону, та ще й з дощем або снігом, то всередину льоху нічого не потрапить. Та й сніг, бруд з взуття буде де збити, щоб не заносити всередину. Будь-який льох потребує хорошої вентиляції. Для цього в льосі такого типу назовні виводяться дві труби, розташовані в протилежних кінцях сховища. Досить діаметра труби в 10 сантиметрів. Якщо льох великий, то береться труба більшого діаметру. На труби в обов’язковому порядку ставляться «грибки», щоб всередину не потрапляла дощова вода.

Всередині льоху кожен господар на свій розсуд будує полиці, засіки, зміцнює гаки. Навколо льоху, на деякій відстані, викопується неглибока канава. Вона відіграє роль водовідводу та оберігає сховище від підтоплення талими та дощовими водами.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *