Нова стіна-ядро допоможе прискорити будівництво хмарочосу

Нова стіна-ядро для будівництва хмарочосу.

Група дослідників в даний час працюють над удосконаленням нової технології, яка не тільки допоможе прискорити будівництво хмарочосів, але і забезпечить будівлю достатньою жорсткістю і міцністю, щоб витримувати землетруси і сильні вітри. У проекті, в якому беруть участь Марк Боуман, директор університету Пердью, і Террі Л. Боуен, фахівець з лабораторії великомасштабних цивільних інженерних досліджень, розробляється новий тип стіни-ядра будівлі – вертикальний «хребет», який проходить через центр хмарочоса. Ця стіна бере на себе частину ваги будівлі і дозволяє всій конструкції протистояти зовнішнім впливам.

Проект по розробці нової стінової системи фінансується каліфорнійським фондом Charles Pankow.

Нова система дозволить скоротити терміни будівництва 40-50-поверхового будинку на три-чотири місяці. З фінансової точки зору, це величезна сума.

Звичайні стіни-ядра зроблені з залізобетону. Форма заповнюється бетоном – один поверх за один раз. Переміщення форми від поверху до поверху є досить трудомісткою і тільки послідовною операцією.

У новій системі використані сендвіч-панелі із сталевих листів, які заповнюються бетоном. Як вважають розробники, навіть порожня структура має достатню міцність, щоб витримувати навантаження поверхів, які будуються і вже залиті бетоном. Це різко прискорює процес будівництва будівлі.

«Ця технологія була нещодавно випробована в Англії, але не для висотних будівель і не в сейсмічних районах», – каже Боуман.

Але зараз розробники пропонують використовувати її для будівництва хмарочосів, де-небудь в Чикаго або будь-якому іншому місті на Західному узбережжі. В якості прототипу для тестування вони побудували зменшену стіну-ядро за допомогою будівельної техніки. Висота прототипу становить близько 30 футів, або приблизно п’ять поверхів звичайного будинку.

Для імітації зовнішніх сил, які виникають при сильному вітрі або землетрусі, дослідники будуть використовувати потужне гідравлічне обладнання. Це дасть їм можливість побачити, наскільки система гнучка і пружна до деформацій.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *