Дерев’яний будинок — переваги і недоліки

Дерев'яні будинки — переваги і недоліки

Здавалося б, дерев’яні будинки повинні були піти в минуле, але ні, вони і сьогодні продовжують зводитися, причому ударними темпами. З’явилася навіть невелика тенденція їх росту. Пов’язано це з появою великої кількості бажаючих, які хочуть побудувати або придбати саме будинок з дерева.

Причина такого раптового ажіотажу викликана не тільки бажанням жити в екологічно чистому будинку з природних матеріалів, але і в економічній складовій. Оскільки, дерев’яні будинки обходяться їх потенційним покупцям набагато дешевше, як при самостійному будівництві, так і при покупці готових об’єктів.

Приваблює людей в будинках з дерева не тільки їх прийнятна вартість, але і багато їх гідності. Звичайно, присутні і деякі вади, без них теж не буває, але, про все по порядку. Отже, про те, які основні переваги і недоліки дерев’яних будинків можна виділити, розглянемо в цій статті.

Переваги будинків з дерева

1. Вищий рівень екологічності. Побудований повністю з дерева будинок, як би дихає і створює здорову і сприятливу атмосферу для мешканців у ньому.

2. Можливість економити на опалювальних ресурсах. Як, напевно, багатьом відомо – дерево має малу теплопровідність, а це, в свою чергу, дозволяє утримувати тепло в приміщенні досить тривалий час.

3. Як не дивно, перевага дерев’яних будинків – довговічність. Правильно продумана покрівля, надійна ізоляція фундаменту від вологи і спеціальне просочення дерев’яних складових будинку, значно розтягує їх термін експлуатації, який досягає декількох десятків років.

4. Малі грошові витрати на будівництво, як наслідок, порівняно низька кінцева ціна. Дерево, як матеріал обходиться набагато дешевше для забудовника, ніж приміром цегла, та й саме будівництво не вимагає залучення важкої техніки і купи робітників.

5. До фундаменту не пред’являються особливі вимоги. Дерев’яні будинки порівняно легкі і тому не вимагають посиленого фундаменту, а також не бояться його усадки.

6. Легкість у внутрішніх і зовнішніх роботах по обробці. Для закріплення на дереві якого-небудь матеріалу не потрібний спеціальний каркас. Наприклад, обробляючи стіни дерев’яного будинку сайдингом або гіпсокартоном, не виникне потреби у підготовці підстави (обрешітки). Та й для того, щоб закріпити ту ж полку або навісну шафу, все, що потрібно – це молоток і цвяхи.

7. Гармонійний і естетичний вигляд. На фоні лісу, природи такі будинки виглядають просто казково, а це радує око і викликає бурю позитивних емоцій.

Недоліки будинків з дерева

1. Низькі показники стійкості до вогню. Вогонь – головний ворог деревини. Трохи поліпшити ці показники дозволяє обробка протипожежним складом.

2. Грибок і пліснява – ще одна слабкість будинків з дерева. З цим недоліком, цілком можливо, впоратися, якщо обробити будинок спеціальним антигрибковим просоченням.

Оцінивши основні переваги і недоліки дерев’яних будинків, можна зробити висновок, що перші переважають над другими. Однак не можна однозначно і з упевненістю заявити, що будинки з дерева – це кращі технології будівництва. Суперечки з цього приводу, як були, є і будуть продовжуватися. Скрізь присутні які-небудь вади, в тому числі і в будівництві, а раз вони є, то є різні думки. Тому судити, хороший чи поганий дерев’яний будинок – справа особистих уподобань і можливостей кожного.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *