Види цегли. Який варіант вибрати для будівництва будинку?

Види цегли. Який варіант вибрати для будівництва будинку?

Основні види цегли, які сьогодні користуються найбільшою популярністю серед забудовників, це силікатна і керамічна цегла. Звичайно, існує безліч підвидів і марок цього матеріалу, тому зорієнтуватися потрібно заздалегідь.

Червона керамічна цегла, це воістину універсальний матеріал, який використовується дуже широко. Наприклад, червону цеглу нерідко вибирають для будівництва несучих стін будинку, кладки печей і камінів, зведення колон, арок та інших архітектурних елементів. Також червона керамічна цегла відмінно підходить для облаштування димарів, із неї можна навіть викласти фундамент.

Що стосується білої силікатної цегли, то у неї є кілька дуже важливих обмежень, про які обов’язково потрібно знати, перш ніж робити вибір. Справа в тому, що силікатна цегла, на жаль, боїться вологи і вогню. Тому використовувати для зведення несучих стін будинку, для кладки печей або камінів її не можна. Сфера застосування силікатної цегли – це внутрішня кладка, яка зовні обов’язково повинна бути захищена іншими будівельними матеріалами .

Роблячи доцільний вибір на користь того або іншого різновиду цегли, потрібно ще знати, що цегла може бути різної міцності, незалежно від типу.

Основний показник міцності цегли, це його марка, яку прийнято позначати буквою “М”. В цілому, цей параметр показує, яке навантаження може витримати конкретний вид цегли в перерахунку на квадратні сантиметри. Розібратися в цьому дуже просто. Наприклад, якщо вказано, що цегла має марку М200, то це по суті означає, що вона може витримати 200 кілограмів на один квадратний сантиметр.

Крім цього є ще одна важлива характеристика будь-якого будівельного матеріалу для стін, у тому числі і цегли – це морозостійкість. Суть в тому, що будь-який матеріал обов’язково має мікротріщини. І навіть якщо їх не видно неозброєним оком, вони все одно є. Тому і не дивно, що будь-який матеріал вбирає в себе деяку кількість вологи. Тобто, просто кажучи, вода затікає в ці мікротріщини. Взимку, ця вода перетворюється в лід і за законами фізики розширюється, тим самим збільшуючи тріщини. На наступний рік повторюється те ж саме, внаслідок чого тріщини постійно зростають і матеріал повільно, але впевнено руйнується. Морозостійкість цегли якраз і показує, скільки таких циклів цей матеріал може перенести без особливих змін своєї властивості.

Морозостійкість цегли може позначатися літерою “F”, або скороченням “Мрз”. Для не дуже відповідальних споруд в місцевості із звичайним кліматом можна купувати цеглу за маркуванням Мрз 15 або Мрз 25. Для відповідальних об’єктів краще вибирати матеріал із Мрз 35.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *