Вчені розробили само-відновлювальний бетон

Вчені розробили само-відновлювальний бетон

Дорожня інфраструктура – мости, автошляхи та тротуари мають потребу в частому ремонті, через великий потік руху. Але в більшості випадків відновлення моста або дороги не рятує від повільного, але впевненого руйнування старих бетонних конструкцій, а тоді приймається рішення про будівництво нових.

Але нещодавно інженери з дослідницької лабораторії сучасного цивільного будівництва від університету Мічигану представили новий тип гнучкого, само-відновлювального бетону, який зможе раціоналізувати дорожньо-будівельну індустрію і заощадити значні кошти на будівництві.

Для створення нового типу бетону, в якому замість традиційного піску і гравію використані мікроволокна, вчені скористалися прикладами самовідновлення в природі, наприклад, зрощення шкіри і кісток після пошкодження або перелому. Завдяки цим мікроволокнам, матеріал володіє високою стійкістю до розривів. І навіть якщо тріщина в бетоні все ж з’являється, то вона має непомітну ширину.

Як стверджують розробники, завдяки тим же мікроволокнам, навіть у затверділому стані бетон може поглинати вологу з повітря, що сприяє розм’якшенню матеріалу в тріщині і поступовому її заповненні. Одночасно іони кальцію всередині тріщини вбирають вологу і за рахунок реакції з вуглекислим газом повітря утворюють карбонат кальцію (речовина, з якої складається раковина морських молюсків), який зміцнює бетон в тріщині.

За словами дослідників, якщо новий тип само-відновлювального бетону виявиться комерційно успішним, то він зможе значно спростити дорожньо-будівельні роботи і скоротити витрати муніципальних органів.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *