Гідроізоляція та утеплення фундаменту приватного будинку

Гідроізоляція та утеплення фундаменту

Конструкція приватного будинку потребує особливого утеплення всіх його частин. Правильно утепливши будинок, ми забезпечимо собі комфортні умови проживання, забезпечимо житло від промерзання, запобігаючи його руйнування від зовнішніх погодних впливів.

Першорядну роль відіграє утеплення і вологоізоляція частин будинку близьких до землі, а саме гідроізоляція та утеплення фундаменту приватного будинку.

Етапи гідроізоляції та утеплення фундаменту приватного будинку

Для правильної тепло і вологоізоляції будинку необхідні матеріали:

  • керамзит або пінополістирол (пінопласт);
  • бітумна мастика;
  • руберойд в рулонах чи аркушах;
  • дюбелі і молоток.

Обов’язковою умовою роботи є обстеження поверхні, яку необхідно ізолювати від впливу вологи. Для цього по периметру фундаменту риють канаву завглибшки до п’ятидесяти сантиметрів. Поверхню фундаменту очищають від землі і витримують кілька годин для просихання.

Очищену поверхню фундаменту покривають бітумною мастикою. Цю операцію можна виконати два-три рази для кращого утримування гідроізолятору на робочій поверхні.

Як гідроізолятор використовують руберойд в аркушевому або рулонному вигляді.

Допускається накладка декількох шарів гідроізолятора. Для кращого його кріплення на фундаменті кожен наступний шар обробляють мастикою. Після цього додатково оформлені захисні шари кріплять до фундаменту за допомогою дюбелів.

Накладаючи шари мастики і гідроізолятор, необхідно дотримуватися їх рівномірного по товщині розміщення по всій висоті фундаменту.

Після просушування і закріплення захисних шарів, канаву засипають шаром піску. Утрамбований пісок покривають викопаним шаром ґрунту, який укладають по периметру, а вже по землі руберойд, який засипають останній гравієм. Гравій можна закрити шаром бетону, тобто зробити вимощення, забезпечивши тим самим підвищену ізоляцію обробленої підземної ділянки. Отже, гідроізоляція і незначне утеплення фундаменту зовні проведене. Що далі?

Гідроізоляція та утеплення фундаменту приватного будинку із середини

Для приватного будинку утеплення фундаменту, як зовні, так із середини не буває зайвим, якщо є доступ до нього з внутрішньої сторони. Отже, після гідроізоляції та утеплення фундаменту зовні, бажано провести внутрішнє його утеплення.

Внутрішня поверхня фундаменту, обстежена, очищена, вирівнюється за допомогою штукатурки і нанесення рідкого шару гідроізоляції.

Після обробки поверхні цоколя штукатуркою, на неї наклеюють утеплювач (пінополістирол, структурований пінополістирол).

Приклеєні листи теплоізолятора перевіряють на наявність щілин і зазорів, які закривають монтажною піною або розчином цементу.

Вирішувати, якій гідроізоляції віддати перевагу необхідно власнику будинку, при цьому потрібно враховувати її функції.

Внутрішня гідроізоляція забезпечує захист будинку від дії ґрунтових вод, усунення утворення конденсату на поверхні стіни під утеплювачем.

Зовнішня гідроізоляція захищає конструкцію від впливу зовнішніх погодних умов, продовжуючи термін служби будівлі. Доступ вологи з вулиці у внутрішній простір під підлогою – це основне призначення зовнішньої гідроізоляції.

Таким чином, виходить, що гідроізоляція та утеплення фундаменту приватного будинку (зовні і зсередини) доповнюють один одного, забезпечуючи комфорт і надійність житла.

Можливо цікавить, як побудувати басейн на дачній ділянці?


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *