Гріючий кабель для водопроводу

Гріючий кабель для водопроводу - види, застосування

«Гріючий кабель для водопроводу» – що це за провід, його види і де застосовується?

Інколи зими бувають настільки суворими, що водопровід і опалювальна система піддаються справжньому випробуванню. Йде справжня боротьба морозів з ними. Хто вийде переможцем з цієї сутички, ще невідомо.

Перепади температур іноді бувають дуже різкими. При несприятливих ситуаціях результатом може стати промерзання системи. У результаті припиняється подача тепла і води. Природно, це доставляє масу незручностей. Щоб цього не сталося, труби потрібно теплоізолювати якісно і підігрівати.

Для цих цілей користуються спеціальним нагрівальним кабелем для водопроводу. Його застосування дозволяє уникнути промерзання, і вихід з ладу системи. Безумовно, гарантії 100% немає, що подібне не станеться, але страховка буде забезпечена. Ризик можливості виникнення негативних наслідків значно знизиться.

В основі принципу його дії лежить нагрівання теплопровідних матеріалів. Електричний струм нагріває матеріал до необхідної температури, а тепло віддається у навколишнє середовище. Електрика в такому кабелі трансформується в теплову енергію. Додатковий захист від пошкоджень гарантується кабельним вводом. Це дозволяє забезпечити надійну експлуатацію гріючого кабелю.

Головний параметр нагрівального кабелю для водопроводу при експлуатації пов’язаний з теплопровідністю. У цьому випадку його енергія передається туди, де спостерігається менш інтенсивне нагрівання. Довжина таких кабелів може бути самою різною і визначається потребами замовника.

Основний нагрівальний елемент представлений внутрішньою жилкою. Матеріалом для її виготовлення є мідь, або який-небудь інший сплав. Вона захищена полімерним ізолюючим матеріалом з екрануванням міддю або алюмінієм. Полімерна оболонка протистоїть механічним пошкодженням. Від того, скільки жил міститься в кабелі, буде залежати його вартість. Виріб з однією жилою недорогий, але захист від впливу електромагнітного випромінювання відсутній.

У стандартному варіанті гріючий кабель може існувати у двох видах: саморегулюючий та резистивний тип. Що примітного в резистивних гріючих кабелях? Складаються з однієї жили або представлені декількома спеціальними жилами. Вони покриті ізоляційними шарами. Може бути мідне плетіння, а є конструкції, що використовують фторопласт.

Гріючий кабель для водопроводу.

Конструкція кабелю.

Є кабелі, до складу яких входить термостійкий пластикат. Він може існувати у зональному і лінійному варіанті. Продукція може бути розділена на секції, необхідні споживачу.

Такі пристрої характеризуються рівномірним нагріванням. Кабель гріється цілком, а не якісь окремі області. Щодо опору можна сказати, що він характеризується перманентним станом. Але це не відноситься до його переваг, оскільки може настати перегрів кабелю. При цьому подальша його справна робота викликає великі сумніви. Щоб такого не сталося, по всій його довжині встановлюють датчики нагріву. Це дозволяє контролювати температуру і вчасно приймати відповідні дії.

Такий кабель не можна різати де попало. Якщо необхідність його нарізки стоїть гостро, то робити це потрібно певними частинами. Довжина сегмента не повинна бути менше 20 сантиметрів. Краще, якщо ділянки будуть більш довгими.

Такий тип кабелю вирішує сам, на якій ділянці необхідно гріти сильніше, а де нагрівння слід зменшити. Він регулює сам себе. Монтаж такого кабелю можна проводити довільними відрізками.

Поряд з цим, подібні вироби володіють рядом незаперечних переваг. Конструкція їх дуже проста, а тепловіддача висока. Виготовити такий кабель нескладно, а експлуатувати його можна протягом тривалого часу. Має він доступну ціну, оскільки коштує відносно недорого. Отже, для багатьох споживачів є доступним.

Є у нього, на жаль, і суттєві недоліки. Кабель буде сильно грітися в тих місцях, де скупчується сміття. Якщо стався перегрів, то знімається вся секція повністю. Якщо мова йде про моделі з саморегулюванням, то змінюється вся ділянка.

Особливістю подібної продукції є те, що у них відсутні ізолюючі покриття. Тепло від електрики виділяється на всю довжину виробу. При підвищенні температури середовища опір падає і навпаки. Звідси і така назва. В залежності від умов середовища змінюються й характеристики.

Ця властивість дуже корисна, оскільки практично дозволяє уникати перегрівання. Виріб не може і перегоріти. Крім усього іншого, такі дроти дуже стійкі до вологи. Не страшний їм ультрафіолет, вогонь і дія хімічних речовин. Спостерігається економія електроенергії, а вони мають велику потужність. Якщо є необхідність, то нарізати їх можна будь-якої довжини.

Швидко нагріти приміщення такі кабелі не можуть. Це, звичайно, є їх недоліком. Експлуатація такого кабелю вимагає використовувати захисний пристрій. Це необхідно в тому випадку, якщо є можливість стрибка потужності електричного струму.

Далі про сухі будівельні суміші.


6 коментарів

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.