Не горить нова лампочка в патроні?

Давайте спробуємо розібратися, які існують причини того, що не горить нова лампочка вкручена у патрон. Як можна виправити пошкодження або його полагодити?

Інколи господині, не маючи поруч надійного помічника і не в змозі викликати майстра, намагаються самостійно замінити лампочку в помешканні. Викрутивши зіпсовану і в крутивши нову помічають, що вона не горить. Відразу думка, невже продавці продали зіпсовану?

Чому не горить нова лампа в патроні люстри, які причини?

Адже під час продажу всі лампочки перевірялися, мають працювати. А причина несправності може бути в іншому:

  • зламаний вмикач;
  • розрив в проводці;
  • зіпсований сам патрон.

Щоб визначити причину потрібно придбати простий індикатор (індикаторну викрутку), за допомогою якого будемо визначати, чи є напруга у мережі. Вартість його навіть дешевша, ніж звичайної викрутки. Така річ має обов’язково бути у господарстві.

Індикаторна викрутка для перевірки мережі

Індикаторна викрутка для перевірки напруги

Визначаємо причину несправності

Для початку розберемо конструкцію патрону, в який ми вкручуємо лампочку. Вони майже всі однакові за пристроєм, тільки відрізняються зовнішнім виглядом. Переважно виробником є Китай, тому вони і виходять часто із ладу.

Вигляд патрону в середині

Вигляд патрону в середині

Як бачимо в середині є дві клеми: “+” та “-”, тобто фаза і “0”. Але в ці подробиці вдаватися не будемо, нам потрібно перевірити, чи є напруга в середині патрону, на одній із цих клем. Для цього індикатор прикладаємо до однієї клеми, а потім до іншої. При доторканні по черзі до одної із них на індикаторі має загорітися лампочка. Це свідчить про те, що напруга є. Але вимикач має бути ввімкнений!

Увага! Не можна індикатором одночасно торкнутися двох клем — інакше буде коротке замикання. Індикатор потрібно тримати тільки за пластмасову ручку, ні в якому разі не можна торкатися оголеної металевої частини! І безпечніше такі роботи проводити у гумових рукавичках.

Ремонтуємо несправність

Якщо ми визначили, що напруга у патроні є, а лампочка не горить, то це свідчить про те, що клеми в патроні із часом ослабли і не торкаються цоколя лампочки — не має контакту!

Для виправлення — можна викруткою чи індикатором клеми відігнути на декілька міліметрів, але при вимкненому вимикачі, щоб напруги у патроні не було! Якщо проблема через деякий час повториться, то варто патрон замінити. Це наслідки неякісного китайського виробництва.

Якщо у патроні напруга відсутня, то потрібно оглянути клеми на патроні, можливо дріт ослаб і випав із гнізда. Вставити дріт можна ізольованими плоскогубцями і закрутити контакт тоненькою викруткою.

Якщо і тут все гаразд, то наступна причина того, що не горить нова лампочка, може ховатися у вимикачі, але це вже інша тема і тут потрібне втручання досвідченого електрика.

Наступна порада електрика буде про правильний вибір бойлера.


4 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *