Особливості монтажу електропроводки для кухні

Монтаж електропроводки для кухні.

Будівництво будинків вимагає підведення до квартири електропостачання і прокладки всіх необхідних комунікацій. Виконання монтажу кабелів в кухонних приміщеннях вимагає особливого підходу. Розміщення в цьому приміщенні потужного енергоспоживаючого обладнання змушує створювати окремі гілки харчування для різних пристроїв.

Спочатку потрібно передбачити потужний ввід електропостачання для кухні, формуючи його за допомогою проводів з відповідними характеристиками. Для безпечної роботи звичайної кухонної побутової техніки використовують трьох-жильні дроти, що мають перетин у 4 квадрата. Три жили потрібні для організації заземлення, яке потрібне для багатьох кухонних електроприладів. Воно забезпечить надійну та довготривалу роботу побутової техніки.

Щоб розділити гілки живлення, потрібно створити окремий сегмент для підключення груп розеток, а до інших дротів підключити кабелі освітлення. Щоб не заплутатися в проводах, можна використовувати зручні кабельні маркери. На кожний із живильних дротів бажано встановити індивідуальний захист. Це можуть бути прості автоматичні вимикачі електроживлення, або ж ефективні диференційовані захисні реле ПЗВ, які зможуть попередити можливі витоки струму і забезпечать необхідний рівень безпеки на кухні.

Рекомендується планувати проводку так, щоб всі прилади, які будуть довго і постійно працювати, були на одній гілці, оснащеній захисним автоматом.

Для підключення до інтернету потрібно провести і ftp кабель. На кухні можна монтувати електропроводи під підлогами або низько над ними. Можливість протоки води або інших негативних чинників тут дуже висока. Всю розводку необхідно робити під стелею, а спуски на вимикачі і розетки прокладати вертикально вниз.

Всі кабелі на кухні потрібно монтувати тільки прихованим способом, виконуючи штроблення стін. Це дає можливість уберегти дроти від вологи, температурних коливань або випадкових механічних пошкоджень. Особливу увагу необхідно приділити термо і гідроізоляції електропроводки в зоні мийки і плити. Використання спеціальних гумових ущільнювачів, герметиків і надійних прокладок допоможе запобігти потраплянню води і негативний вплив високих температур.

Враховуючи всі ці фактори, можна провести якісний монтаж електропроводки на кухні.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *