Що таке мобільний кондиціонер?

Мобільний кондиціонер - переваги та недоліки.

Мобільний кондиціонер – це особливий різновид техніки клімат-контролю, яка призначена для максимально швидкої зміни мікро-кліматичних показників в приміщенні. На відміну від багатьох інших пристроїв даного типу, мобільні кондиціонери складаються всього з одного блоку. Він не вимагає монтажу, і може розташовуватися де завгодно в приміщенні. Суть його функціювання полягає в тому, що він охолоджує кімнату, паралельно виводячи нагріте повітря через спеціальний шланг.

Для того, щоб пристрій запрацював, достатньо лише підключити його до електромережі, після чого вивести кінець шланга за межі приміщення (бажано – на балкон або у відкрите вікно) і включити його. Все це займе не більше кількох хвилин, а тому використання техніки клімат-контролю даного типу дуже зручно. Єдиний фактор, яким може бути обмежений користувач – це довжина шланга. У різних моделей мобільних кондиціонерів цей параметр може дуже сильно варіюватися.

Пристрій мобільного кондиціонера

Всередині пластмасового корпусу агрегату перебувають такі компоненти, як: компресор, конденсатор, випарювач, а також кілька вентиляторів, за допомогою яких забезпечується продування повітрям всіх інших комплектувальних. Крім того, конструкція пристрою передбачає наявність чотирьох отворів: через два — повітря виходить, а ще через два — надходить.

Само собою, також обов’язково повинен бути присутнім шланг. Схема роботи приладу максимально проста. Спочатку частина теплого повітря виводиться з приміщення. Після цього частина повітря проходить зворотний шлях, проходить через фільтр і дифузор з випарником, в процесі чого охолоджується до необхідної користувачеві температури. Весь конденсат, що утворюється в результаті роботи пристрою, накопичується в спеціальному піддоні, або ж, виводиться назовні через спеціальний шланг.

Також не можна не відзначити той факт, що всі сучасні мобільні кондиціонери оснащені набором коліс, необхідних для транспортування пристрою всередині кімнати, а також пультом дистанційного керування.

Переваги мобільних кондиціонерів

До незаперечних переваг, якими може похвалитися техніка клімат-контролю даного типу, слід віднести:

  • мобільність — користувач завжди зможе пересунути пристрій з місця на місце, використовуючи колеса;
  • пристрій не вимагає установки — користувач зекономить свій час і свої гроші (виклик фахівців для монтажу не потрібний);
  • компактність — пристрій буде займати мінімум місця в приміщенні, його можна поставити практично куди завгодно, і він не буде плутатися під ногами;
  • презентабельний зовнішній вигляд — форма і тип конструкції дають дизайнером широке поле для експериментів, і цим не забули скористатися багато виробників.

Так що мобільний кондиціонер в будь-якому разі не стане білою вороною в приміщенні.

Недоліки мобільних кондиціонерів

Незважаючи на значний список переваг, техніка клімат-контролю даного типу також володіє деякою кількістю недоліків. Серед них:

  • високий рівень шуму — наявність лише одного блоку неминуче пов’язана з тим, що мобільні кондиціонери будуть досить сильно шуміти під час роботи;
  • високе споживання електроенергії — жодна модель мобільних кондиціонерів не може похвалитися енергоефективністю, порівняно з їх настінними або підлогово-стельовими аналогами;
  • частина теплого повітря неминуче буде просочуватися крізь щілину, залишену для шлангу;
  • якщо кондиціонер обладнано піддоном для конденсату  – користувачеві постійно потрібно буде стежити за його заповненням, в іншому разі пристрій просто відключиться.

Крім того, як вже повідомлялося раніше, користувач з великою ймовірністю буде обмежений довжиною шланга, який буде виводитися на вулицю. Також незважаючи на наявність коліс переміщати кондиціонер в деяких випадках буде досить важко через його вагу. Зазвичай вага моделі варіюється в діапазоні від 30 до 50 кілограмів.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *