Як знайти протікання даху?

Як знайти протікання даху?

Якщо одного разу, піднявши голову вгору, помічено на стелі невелику вологу пляму, то це означає, що можуть з’явитися великі проблеми. Цятка «говорить» про те, що на даху з’явилися протікання і терміново потрібна допомога.

Як шукати протікання?

Проникнення води під покрівельне покриття може призвести до того, що почнеться гниття дерев’яних частин даху. Адже це основні частини – крокви, лати і балки перекриття. Постраждають настили, ізоляція, стеля.

Не варто доводити до великих неприємностей. При перших ознаках появи течі, слід приступати до пошуку місць проникнення води.

У більшості випадків протікання може з’явитися через:

  • відколи або повну відсутність частин черепиці (іноді плитки) покрівельного покриття;
  • порушення гідроізоляції на стиках покрівельних елементів;
  • порушення гідроізоляції на стику покрівлі та стін;
  • пошкодження призначених для стоку води жолобів та інших водостоків;
  • льодових наростів;
  • руйнування частини кладки пічних труб;
  • часткового або повного руйнування конькових елементів;
  • деформації покривного матеріалу плоских дахів або скатних з невеликим ухилом.

У тих випадках, коли інженерні комунікації прокладені по горищу, протікання можуть з’явитися і від них, а зовсім не від вад покрівлі.

Зовнішній огляд даху

Перш за все, потрібно оглянути водостічну систему, і при необхідності прочистити її. Можливо, все не так страшно і текти припиниться після того, як дощова (тала) вода буде стікати по відведеному для неї «руслу».

При уважному огляді покрівлі виявити зовнішні пошкодження нескладно. Руйнування коника, кладки пічної труби, або відсутність окремих частин черепиці добре видно.

Більш дрібні дефекти розглянути зовні навряд чи вдасться. Тут доведеться вдатися до інших способів пошуку.

Що можна побачити з горища

Іноді при ясній погоді з горища можна побачити місця проникнення сонячних променів. Яскраве світло вкаже точне місце проникнення вологи.

Коли найпростішим природним способом знайти протікання не вдається, то доведеться оглядати дах із середини. Візьмемо яскравий ліхтар і уважно оглянемо дерев’яні конструкції даху. Там, де є волога, колір дерева зміниться.

Можна шукати протікання методом «від зворотного». Для цього заміряють місце на стелі і переносять його на горище. Слід врахувати, що протікання може бути не точно над мокрою плямою. Однак, простежити звідки просочується вода таким чином можна.

В кінцеву точку вода падає вертикально. Від плями на стелі проводять перпендикуляр. Так знайдемо місце, звідки капають краплі (тече струмочок). Якщо пошкодження не в цьому місці, значить, вода звідки-то текла. До місця скупчення води вестиме доріжка. При уважному огляді можна неодмінно його знайти, а значить і знайти місце, в якому дах дірявий.

Нетрадиційний метод пошуку протікання

Деякі нетерплячі громадяни користуються таким способом. Один чоловік поливає дах водою зі шланга. Другий стоїть на горищі і чекає: звідки почне капати.

Який із запропонованих методів вибрати, вирішувати господареві особисто. Але те, що протікання потрібно виявити і усунути це, обговоренню не підлягає.


Мітки:
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *