Які є засоби по догляду за паркетом – поради на кожен день

Які є засоби по догляду за паркетом - поради

Задумали ремонт в квартирі і вирішили в одній із кімнат застелити підлогу паркетом? Відмінне рішення. Має паркет переваги, як підлогове покриття: він дуже красивий, при правильному догляді прослужить довго.

Однак, паркет погано переносить перепади температур і підвищену вологість, особливо у весняний або осінній період. Але, як і будь-яке підлогове покриття паркет вимагає догляду. Для того щоб підлога радувала своєю привабливістю необхідно використовувати засоби по догляду за паркетом і знати всі особливості цього матеріалу.

Властивості паркету

Це підлогове покриття виготовлено з натуральної деревини, чуйно реагує на вологість і температуру, може розширюватися або стискатися, що призводить до деформації. Чим твердіша деревина, тим менше такі коливання. Тому для покриття вибирають тверді види деревини: ясен, бук, граб, дуб. Звідси є різні види паркету.

При виготовленні паркетної дошки виробники приділяють підвищену увагу зміцненні верхнього шару, який зумовлює зовнішній вигляд покриття і відповідає за його збереження. Часто після укладання паркет покривають маслом або лаком.

В процесі експлуатації підлогове покриття піддається несприятливому впливу. Падіння предметів, пересування меблів, природні перепади вологості, температури – все це поступово призводить до стирання зовнішнього шару. Але самим підступним ворогом паркету є вода, яка потрапляючи в щілини, руйнує замок паркетних дощечок. Це призводить до спучування і розтріскування підлоги.

Заходи захисту паркету

Щоб продовжити термін служби підлогового матеріалу необхідно передбачити способи його захисту відразу ж після укладання. Обробивши покриття лаком, потрібно подбати, як можна довше зберегти лакову плівку від потертостей, подряпин й інших дефектів.

Щоб від меблів не залишалися сліди, варто наклеїти на ніжки повстяні смужки, але і можна у магазині знайти спеціальні захисні подушечки.

Під крісла на коліщатках кладуть килимок. Ця міра корисна для всіх підлогових покриттів.

Крім того, у продажу можна придбати для меблів спеціальні коліщатка під паркет. Вони зазвичай гумові і здатні витримати вагу тумбочки під телевізор або журнальний столик.

Не варто ходити по паркетній підлозі на підборах.

Допоможуть зберегти підлогу килими перед дверима і в самих прохідних місцях. Але пам’ятайте, що не можна використовувати екзотичні килимки та доріжки з бамбуку та інші. Вони часто виготовляються на основі грубого, не гірше наждачного паперу, матеріалу.

Не допускайте, щоб на паркеті був пісок, який дряпає підлогу. Його слід одразу ж замести віником і прибрати.

Найбільш сприятлива вологість для паркету 40-50%. При меншій вологості потрібно застосовувати штучне зволоження.

Догляд за паркетом

Правильний догляд за підлогою передбачає захист її від різних забруднень. Зрозуміло, що чим їх менше, тим більший час підлога залишається красивою і привабливою.

Фахівці рекомендують після укладання паркетної дошки нанести захисну водовідштовхувальну мастику, а прибирання проводити сухим методом. Тому вологе прибирання в звичному розумінні виключається. Жодних швабр.

При незначних забрудненнях паркет протирають добре віджатою чистою ганчіркою. Підлога повинна бути сухою через дві хвилини.

Звичайно, пролита вода на підлогу не встигне завдати великої шкоди, якщо її швидко прибрати. А ось при затопленні підлоги потрібна заміна дощечок.

Види покриттів і догляд

Покриття лаком. Якщо щойно покритий паркет лаком, то два тижні підлогу тільки пилососять, вологе прибирання протипоказане. За цей час лакова плівка набирає міцність. Меблі за цей час теж не встановлюють. В залежності від деревини паркет через 5-10 років піддають шліфуванню і повторному покритті лаком. Не слід чекати, коли лак повністю зникне і паркетна дошка потемніє. У цьому разі повернути колишній привабливий вигляд не вдасться.

Масляне покриття вимагає більшої уваги. Воно швидко стирається і потрібно його знову відновити. Для цього застосовують спеціальні склади.

Видалення забруднень

З часом на паркеті можуть з’явитися плями, які не прибираються вологою тканиною. Для їх видалення потрібні спеціальні засоби побутової хімії або народні поради.

Народні засоби по догляду за паркетом

Найчастіше для видалення плям використовують мильний розчин. Причому бажано мило брати з невеликим вмістом лугів.

Добре для цих цілей використовувати рідке мило, не створюючи велику концентрацію, інакше залишаться розводки на підлозі.

Можна застосувати і м’який шампунь з нейтральною реакцією, ефект буде такий же.

Важливо перед вологим прибиранням підлоги акуратно прибрати пісок і пил.

Традиційні засоби по догляду за паркетом

Зараз у продажу можна зустріти величезну кількість різноманітних засобів. Це може бути спеціальне мило для паркету, водовідштовхувальні мастики, засоби, які розводяться у воді. Купуючи засіб, обов’язково добре слід вивчити інструкцію по застосуванню. Зазвичай виробники паркетної дошки постачають свою продукцію інструкцією по догляду за нею, де детально вказані рекомендовані засоби. Фахівці радять новий придбаний засіб випробувати на маленькій, віддаленій від очей, ділянці підлоги.

Більшість плям можна прибрати розчинником, що містять уайт-спірит або бензол. Таким чином, прибирають дитячі малюнки: фломастерами, кольоровими олівцями, тваринні і рослинні плями жиру, сліди взуттєвого крему, гуми, сажі. Просочують м’яку тканину розчинником і протирають плями.

Сліди від воску або жувальної гумки прибирають на паркеті льодом або застосовують спеціальні фризи-аерозолі.

Отже, ми переконалися, що процес догляду за паркетом вимагає уваги і бережливого відношення. Правильні засоби по догляду за паркетом допоможуть зберегти красу підлоги на довгі роки.

Далі все про полімербетон, властивості, склад, характеристики тощо.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *