Як визначити глибину залягання води для криниці?

Глибина грунтової води для копання криниці.

При виборі місця для криниці на ділянці дуже важливо знати глибину залягання води. Необхідну інформацію може дати буріння, проте, це дорогий спосіб і клопіткий. Значно дешевше визначити на якій глибині знаходяться ґрунтові води — це за допомогою барометра-анероїда.

Визначити за допомогою цього приладу, як глибоко залягає вода на ділянці можна, якщо на віддалі є водоймище або інша криниця. Ціна поділки шкали барометра-анероїда 0,1 міліметр відповідає різниці висоти одного метра. Щоб дізнатися глибину залягання води потрібно зняти показник барометра у будь-якій криниці поруч, а потім зняти показник на передбачуваному місці копання криниці. Перерахована в метри різниця в показниках приладу (складена з глибиною наявної криниці), і буде глибиною залягання ґрунтової води.

Наприклад, глибина будь-якої криниці на сусідньому подвір’ї дорівнює 4 метри, а барометр-анероїд показує, що тиск атмосфери біля неї 744,8 мм. ртутного стовпчика. Вимірявши атмосферний тиск на місці, де планується копання нової криниці (на власній ділянці, подвір’ї тощо), і отримавши значення, наприклад 744,2 мм. рт. ст., можна вирахувати, що глибина залягання води в цьому місці 10 метрів.

Докладніше: 744,8 – 744,2=0,6 мм. ртутного стовпчика, або в перерахунку, 6 метрів висоти. А 6+4 (де 4 глибина сусідньої криниці) =10 метрів потрібно копати до води.

Дізнатися глибину залягання води, а точніше, визначити її неглибоке залягання, якщо іншої криниці поблизу немає, можна за непрямими ознаками.

Ось деякі з них:

  • вечорами над поверхнею ділянки землі, яка знаходиться не далеко від водойм, стоїть туман;
  • на ділянці ростуть вологолюбні рослини (осока, очерет);
  • поруч присутні природні водойми;
  • влітку в повітрі вечорами дуже багато комарів і мошок;
  • трава на ділянці зелена навіть під час посухи;
  • взимку в сніговому покриві на ділянці присутні проталини.

Зрозуміло, дізнатися глибину залягання води за цими ознаками не можна, але її присутність поблизу земної поверхні цілком можливо.

Читайте також пораду – який генератор вибрати: бензиновий чи дизельний?


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *