Як зняти і замінити ручку на пластиковому вікні?

Як зняти і замінити самостійно ручку на пластиковому вікні?

Пластикові вікна зарекомендували себе з найкращої сторони, але навіть вони можуть ламатися. Найбільш поширеною поломкою пластикових вікон — є поломка їх ручки. І хоча подібні несправності усуваються дуже просто, для цього все-таки потрібно знати, як зняти і замінити ручку на пластикових вікнах.

Замість поламаної на будівельному ринку дуже легко можна придбати нову ручку, вартість даного виробу не перевищує 30 гривень. Сама заміна займає не більше 5 хвилин. При заміні ручки потрібно повернути пластинку, якою закрито підставу ручки. Під цією пластиною знаходяться гвинти, які утримують ручку на вікні. Дані гвинти потрібно викрутити і зняти стару ручку. На місце старої потрібно встановити нову і повернути гвинти на місце, добре їх затягнувши. Слід мати на увазі, що під основою ручки знаходиться пластина, регулююча провітрювач, так що при заміні потрібно бути акуратними, щоб не пошкодити її.

Як зняти і замінити самому ручку на пластиковому вікні?

Наступна головна несправність ручок на вікнах – заклинювання їх у відкритому положенні. Причиною цієї несправності в більшості випадків є порушення роботи блокіратора, а саме ручка опинилася в неправильному положенні, і стає неможливим закрити вікно. Сам блок призначений для того, щоб неможливо було зламати все вікно при підвищеній дії на ручку.

Для усунення цієї несправності необхідно знайти запірну пластину або клавішу, місце розташування якої знаходиться в торцевій частині стулки на рівні ручки. Цю пластину потрібно вручну притиснути до ущільнювача і спробувати вивернути ручку в правильне положення. Дані дії необхідно виконувати при вертикальному положенні стулки вікна, в іншому випадку виконати таку дію буде заважати блокіратор у верхній частині, тому повернути ручку в потрібне положення можна тільки при притиснутій пластині до віконного ущільнювача.

Однак, якщо при виготовленні вікна були використані вироби GU, Winkhaus або Roto, то замість пластини з металу потрібно шукати спеціальний язичок, який розташовується під кутом до площини вікна. Щоб виправити неправильне положення ручки, даний язичок повинен бути зміщений вниз за допомогою пальця до тих пір, поки він не стане паралельний резинкам ущільнювача. При такому положенні язичка ручка легко прийде в нормальне положення.

Ще можливо, ручка буде підклинювати при роботі. Це, швидше за все, пов’язано із зменшенням шару мастила і появі бруду на тертьових поверхнях. У цій ситуації допоможе проникаюче мастило, в’язкість яконо повинна бути на рівні WD-40. Як альтернатива, можна скористатися звичайним машинним маслом або маслом, яке використовується для змащування швейних машинок. Додатково потрібно почистити фурнітуру від забруднень і після цього змастити всі рухомі частини.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *