Зварювання поліпропіленових труб

Зварювання поліпропіленових труб своїми руками.

Зварювання поліпропіленових труб проводиться при заміні старої розводки труб водопроводу або опалення і встановлення нових. Поліпропілен має ряд переваг перед іншими видами матеріалів, в числі яких — низька ціна і довгий експлуатаційний термін. Пайка поліпропіленових труб може бути виконана самостійно, якщо ви маєте весь необхідний набір інструментів і навички роботи зі зварювальним апаратом.

Поради фахівців компанії «Сифон-Майстер» допоможуть якісно провести пайку і уникнути найбільш поширених помилок, які в подальшому можуть призвести до протікання.

Як вибрати труби з поліпропілену?

Поліпропілен – міцний пластик, який не піддається корозії, стійкий до утворення вапняного нальоту і відкладення солей. При зварюванні поліпропіленових труб із дотриманням тонкощів монтажу і при правильному догляді, труби з поліпропілену прослужать близько 50 років. Такі конструкції можна використовувати, як в відкритих трубопроводах, так і в закритих.

Залежно від місця розміщення, труби з поліпропілену діляться на чотири типи:

  • PN10 – тонкостінний вид труб, використовується переважно при укладанні теплої підлоги або розведенні холодного водопостачання;
  • PN16 – варіант для опалювальних конструкцій з низьким тиском або для розводки холодної води;
  • PN20 – використовуються для розведення гарячого водопостачання, де температура не перевищує 80 градусів;
  • PN25 – високоміцна армована конструкція, яка призначена для використання в системах центрального опалення.

Інструменти для зварювання труб своїми руками

Для пайки труб необхідно підготувати набір інструментів, який складається з:

  • зварювального апарата;
  • нагрівальних елементів;
  • труборіза;
  • маркера і рулетки.

Придбати все необхідне можна в будівельному магазині. Пам’ятайте, що якість зварювання багато в чому залежить від класу зварювального апарату. Вибираючи паяльник, перевагу варто віддавати моделям зі спеціальною підставкою.

Етапи самостійної пайки труб з поліпропілену

Перед початком роботи необхідно підготуватися. За допомогою труборіза розріжте трубу на частини необхідної довжини. Місце зрізу слід зачистити від нерівностей і знежирити мильним розчином. Зробіть на кінцях конструкцій спеціальні зарубки, які дозволять контролювати глибину їх входження в апарат при нагріванні. Температура паяльника перед початком роботи повинна складати 270 градусів.

Надіньте з’єднувальні елементи і трубу на насадки відповідного діаметру. Труби необхідно нагрівати із зовнішньої сторони, а поворотні конструкції, муфти та трійники – з внутрішньої. Прослідкуйте, щоб їх входження було ідеально рівним, так як в противному випадку деталі нагріваються нерівномірно.

Розігріті елементи акуратно знімають з апарату і швидким рухом з’єднують між собою, дотримуючись співвісності елементів. Не провертайте і не вкручуйте деталі, їх слід тримати якомога рівніше. Дочекайтеся, поки всі елементи конструкції охолонуть, і пропустіть через неї воду, щоб переконатися в її прохідності і монолітності.

Якщо у вас виникли питання на будь-якому етапі зварювання, або відсутнє необхідне обладнання, звертайтеся до співробітників компанії «Сифон-Майстер». Фахівці оперативно і недорого виконають зварювання поліпропіленових труб за допомогою професійного обладнання, що значно продовжить експлуатаційний термін опалювальних конструкцій і систем водопостачання.

Далі порада про монтування газової колонки.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *