Як приготувати грунтовку власноручно?

Грунтовка своїми руками

Чи можливо приготувати ґрунтовку своїми руками? Сучасний ремонт, вимагає багато часу і грошей. Але є такі види ремонту, коли господар може самостійно виготовити матеріали, для створення краси житла. Практично будь-який ремонт стін і стель починається з обробки ґрунтовкою.

Чому саме потрібен цей процес обробки стін?

Ґрунтовка – рідка суміш, що має спеціальний склад і створює на стінах водонепроникний шар. При нанесенні фарби, після ґрунтовки, малюнок лягає рівномірно. Одвічні смуги на стелі після фарбування водоемульсійною фарбою не будуть турбувати.

Ґрунтовка виготовляється у відповідності з видом вибраної фарби, але більшість використовується під вапняні і олійні фарби. Є ґрунтовки універсальні, вони розраховані на інші види фарб і лакових розчинів.

Відповідно, вміст компонентів у ґрунтовок різний. Інгредієнтами служать різні наповнювачі.
Підрозділені ґрунтовки на кілька видів, залежно від обраних фарб для подальшого нанесення: масляні, мідно-купоросні, олійно-емульсійні і мильно-клейові. Додатковим складом йдуть барвники і різні сполучні компоненти.

Ґрунтовку можна наносити на будь-які поверхні в будинку або квартирі. Це може бути цегляна стіна або бетонна плита.

Домашній спосіб приготування ґрунтовки

Ґрунтовку можна приготувати вдома самостійно. Зазвичай інгредієнти можна знайти без зусиль.

Якщо для фарбування стін буде застосовуватися клейова фарба, то вид ґрунтовки повинен бути кварцовий. Під фарбу масляну підійде однойменна масляна ґрунтовка. Якщо фарба для ремонту буде використовуватись для стін силікатна або клейова, то ґрунтовку необхідно використовувати мильно-клейову.

Щоб виготовити масляну ґрунтовку нам потрібно:

  • мило господарське, один стандартний шматок, грам 200;
  • оліфа “Оксоль” 50-100 грам;
  • три кілограми вапна;
  • два відра об’ємом 15 літрів.

Мило натираємо на тертці і розчиняємо у воді. Перемішуємо, поки воно не розчиниться. Води необхідно взяти три літри. У другому відрі розводимо гашене вапно в чотирьох літрах води. Оліфу наливаємо в розчинене мило і розмішуємо обидва розчини. Для зручності нанесення доводимо чистку води до обсягу 10-11 літрів і ґрунтовка повністю готова до застосування.

Перед нанесенням на поверхню, ґрунтовку рекомендується процідити через марлю або дрібне сито.

Фактично приготувати ґрунтовку можна під будь-яку фарбу, змінюючи лише компоненти.

Також корисно буде почитати про фекальні насоси.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *