Установка витяжки на кухні

Установка витяжки на кухні.

Якісна витяжка на кухні, без сумніву, річ не тільки корисна, але й потрібна. Пар від плити, запахи їжі, підгоріле молоко зовсім не сприяють радісній обстановці на кухні. Повітря на кухні має постійно циркулюватися. У цій статті піде мова про те, як позбутися від цих проблем встановивши на кухні витяжку. Встановити і підключити її зможе, мабуть, кожен чоловік.

Перш ніж встановлювати витяжку, необхідно вибрати тип пристрою: циркуляційна або проточна. Перша очищає повітря за допомогою вугільних фільтрів. До вентиляційної шахти витяжку такого типу не підключають. Повітря, що потрапляє всередину конструкції проходить через вугільний фільтр очищається і знову «викидається» в приміщення. Головний недолік – фільтр у витяжці доведеться міняти приблизно раз на півроку.

Якщо потрібний економний варіант, то слід купувати проточну (відвідну) витяжку. Така витяжка безпосередньо виводить кіптяву і пари у вентиляційну систему, однак до неї доведеться підтягнути повітропровід з гофрованої труби або пластикових коробів. Металізовану гофру найкраще встановлювати в тому випадку, коли є можливість її сховати. Пластиковий короб виглядає більш естетичним, але трохи дорожчий.

Яку б не обрано витяжку, потрібно знати, що вона повинна кріпитися від плити на безпечній відстані. Якщо витяжка кріпиться над електричною або варильною панеллю, то її кріплять на відстані 60-65 см, а при монтажі витяжки над газовою плитою відстань має становити 70-75 сантиметрів.

Власне сам процес установки витяжки своїми руками можна розділити на кілька етапів.

Кухонну витяжку кріплять до стіни. Дуже важливо на цьому етапі правильно виконати розмітку. Свердлимо отвори в стіні і забиваємо дюбелі, потім кріпимо металеві кріплення (вони входять в комплект) і закріплюємо на саморізи. Потім фіксуємо на саморізи витяжку.

Далі приєднуємо до пристрою повітря-відвід (або встановлюємо всередину вугільний фільтр). Повітря-відвід не звужуємо, як можна менше робимо згинів і надмірно не подовжуємо, бо так можна мінімізувати втрати потужності. Слід пам’ятати, що кожне коліно повітря-відводу знижує тягу приблизно на 10 %. В гофрованій трубі втрати менші, але за умови, що її добре прикріпили до горловини витяжки. При монтажі гофри слід діяти акуратно, не пошкоджуючи її. Інший кінець повітря-відводу під’єднуємо до вентиляційного каналу за допомогою спеціальної гільзи. Короби стискаємо хомутами для міцності і для герметичності змащуємо зсередини силіконом.

Електро-підключення. Можна встановити для цього окрему розетку. Зручно коли для кухонної витяжки заздалегідь передбачити окремий кабель. Потужність пристрою невелика, тому установка окремого захисного автомата в щитку, або розрахунок перерізу проводів не потрібен.

Перевірити працездатність і потужність витяжки можна простим способом. Піднести аркуш паперу до працюючої витяжки. Якщо він тримається, значить все в порядку.

Як видно монтаж витяжки не такий складний.

Далі про охоронні сигналізації та системи безпеки.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *