Гіпсокартон, всі його переваги і недоліки

Гіпсокартон - недоліки та переваги.

Важкі дизайнерські рішення, інтер’єр на будь-який смак, можна втілити в реальність, якщо використовувати в обробці приміщення гіпсокартон. Цей оздоблювальний матеріал, як жоден інший дозволяє створити ідеальну і рівну поверхню, виконати самі, здавалося б, нереальні конструктивні рішення. Ніші, арки, багаторівневі стелі, пілястри, колони, всілякі карнизи і багато іншого – це все сфера застосування гіпсокартону.

Матеріал дійсно заслуговує на повагу у багатьох своїх показниках. Для оздоблювальних робіт, універсальніше гіпсокартону, матеріалу не знайти. Підтвердити вищесказану користь гіпсокартону, можуть його численні переваги, Про головні переваги і недоліки гіпсокартону ми поговоримо в цій статті.

Переваги гіпсокартону

1. Важлива якість гіпсокартону – його, по більшій суті, природний склад. Відсутність у складі матеріалу синтетичних добавок і токсичних речовин робить гіпсокартон екологічно чистим.

2. Придатний для обробки практично будь-яких приміщень. В місцях підвищеної вологості допустиме також застосування гіпсокартону. Для цього, існує гіпсокартон спеціальної марки, який володіє вологостійкими властивостями.

3. Можливість здійснювати легкий і швидкий монтаж. Причина в податливості гіпсокартону до будь-якої обробки і видозмін. Така позитивна для майстрів якість і дозволила створювати з гіпсокартону найскладніші рельєфи і конструкції.

4. Матеріал дозволяє приховувати в нішах, утворених із-за особливостей монтажу, різні комунікації, нерівності й дефекти стін, а також ці додаткові порожнечі – прекрасна можливість для утеплення.

5. Теплові і звукові ізоляційні властивості на високому рівні.

6. У приміщеннях, оброблених гіпсокартоном, створюється комфортний регульований мікроклімат. Такий позитивний ефект досягається завдяки здатності гіпсокартону вбирати і віддавати вологу.

7. По пожежній безпеці гіпсокартон заслуговує оцінки «відмінно». Як відомо основний компонент матеріалу – гіпс, а він зовсім не сприйнятливий до вогню.

8. Придатність для будь-якої подальшої обробки. Отриману гіпсокартонну поверхню можна фарбувати, штукатурити, обклеювати плиткою, шпалерами, загалом, виключень для цієї переваги практично не існує.

9. У разі будь-яких ушкоджень гіпсокартону, його досить легко відремонтувати, відновити або замінити. Тріщини, вм’ятини, деформації, наскрізні пробої – все це підлягає швидкому, неважкому ремонту.

10. Доступна ціна матеріалу. Фронт робіт, виконаних гіпсокартоном, зажадає більш дешевих коштів, ніж при використанні інших матеріалів. Наприклад, звичайне оштукатурювання стін обійдеться набагато дорожче. Потрібний цемент, пісок, затирочні матеріали, доставка всього цього і плюс до всього хороший штукатур і більш тривалий час на проведення робіт. Ще все це буде супроводжуватися брудом і пилом, а результат може не вразити і не перевершити гіпсокартонну обробку.

Недоліки гіпсокартону

Переваги закінчилися, про недоліки довго не будемо. Їх усього два і то вони не настільки значні. Перший з них – це боязнь прямого впливу вологи. Другий – недостатня міцність. Перший недолік є всього лише обмеженням у використанні гіпсокартону, а другий, як вже писалося вище про ремонтопридатність гіпсокартону – легко усувається.

Зазначивши десять позитивних якостей гіпсокартону, відразу стає зрозуміло, звідки всенародна любов до нього. Ще б, десять переваг! Не кожен матеріал готовий похвалитися таким набором позитивних якостей.

Оцінивши всі переваги і недоліки гіпсокартону, напрошується висновок, що на сьогоднішній день, мабуть, доцільніше гіпсокартону матеріалу не знайти. Та й навіщо шукати, коли ось він, весь такий перевірений і позитивний!

Наступна порада буде про те, як самостійно прочистити раковину.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *