Степлер будівельний

Степлер будівельний.

В домашньому господарстві, кожен не раз поставав з необхідністю змінити оббивку стільців або крісел, закріпити лист фанери або пластику, повісити драпіровку.

Для виконання таких завдань необхідний будівельний степлер – простий, але дуже корисний інструмент. Його ціна в магазині зазвичай невисока, а фронт робіт просто величезний.

Переваги будівельного степлера

Степлер, як будівельний інструмент, володіє цілим рядом позитивних характеристик. А саме:

 • здатність сполучати певні матеріали між собою без значних витрат часу і сил;
 • багатофункціональність;
 • простота в експлуатації;
 • відсутність шуму і вібрації при використанні;
 • надійність і довговічність;
 • безпека при використанні.

Область застосування будівельного степлера

Завдяки численним перевагам, область застосування будівельного степлера досить широка. За його допомогою можна виконати наступні операції:

 • змінити оббивку на меблях;
 • закріпити в рамі картину або репродукцію;
 • повісити драпіровку;
 • прибити до каркаса потрібний листовий матеріал (фанера, ДСП);
 • зафіксувати утеплювач або руберойд;
 • обшити поверхню сайдингом або вагонкою;
 • зібрати піддон або пакувальний каркас;
 • закріпити килимове покриття;
 • зафіксувати кабель електропроводки.

Види будівельних степлерів

Сьогодні на ринку будівельних степлерів можна знайти три види інструментів: механічний, електричний і пневматичний. Кожен з них має свої особливості, і відповідно, переваги і недоліки.

Степлер механічний

Простота, надійність, незалежність, компактність і незначна вага – ці характеристики відрізняють механічний степлер від інших. Оптимальний варіант для проведення дрібних ремонтних робіт по дому. Такі інструменти розрізняються по виду витратних матеріалів. Це можуть бути: звичайні або дугоподібні скоби різних розмірів, штифти або цвяхи. Існують універсальні моделі, здатні функціювати з кількома видами матеріалів.

Конструкція механічного степлера досить проста. Основні завдання у ньому виконує ударний механізм. Спочатку зводиться пружина, потім відпускається бойок, вибиває одну скобу з обойми, і забиває її в потрібне місце.

Скоби в будівельний степлер вставляються так само, як і в канцелярський. Рухаються вони за допомогою пружини.

Механічний будівельний степлер

Різновидом механічних степлерів є скобозабивочний молоток, який має поздовжнє компонування. Такий інструмент працює за рахунок інерції, тобто, ним потрібно просто вдарити по площині. Він не гарантує точності попадання, але зручний для великих площ.

Основний недолік механічних степлерів – складність виконання значних обсягів робіт.

Електричний степлер

Електричний будівельний степлер може бути представлений у двох виконаннях – мережний і акумуляторний. У будь-якому випадку, замість фізичної сили в ньому використовується електрика. Такий інструмент незамінний при регулярному професійному використанні і виконанні великих обсягів робіт.

Електричні степлери набагато важчі від механічних, але сила удару і продуктивність у них значно вища. Завдяки цьому, можна використовувати більш великі витратні матеріали.

Степлер електричний будівельний

До недоліків можна віднести залежність від довжини проводу або зарядки акумулятора.

Степлер пневматичний

Пневматичний степлер – це промисловий варіант приладу, що працює на стислому повітрі і дозволяє використовувати досить великі розхідники. У цьому пристрої замість пружини використовується пневмоциліндр. Для функціювання такого степлера необхідний компресор, який подає стиснуте повітря.

Практично кожен з виробників будівельних степлерів рекомендує використовувати з ними свої витратні матеріали. Проте, всі скоби мають загальну стандартизацію за розмірами, і в деяких випадках відрізняються тільки маркуванням. Для полегшення вибору існують спеціальні таблиці сумісності матеріалів від різних виробників.

Будівельний степлер пневматичний

Крім розміру, при виборі матеріалу, потрібно звертати увагу на сам матеріал, наявність покриття і твердість.

Поради, як вибрати будівельний степлер?

При виборі степлера, як і будь-якого іншого інструменту, в першу чергу потрібно керуватися фронтом майбутніх робіт. Виходячи з цього, підбирається потужність самого степлера і розмір витратних матеріалів.

Для механічних моделей корисним доповненням буде можливість повторного удару по скобі, якщо вона не повністю увійшла в матеріал. Подальша подача скоб при цьому тимчасово припиняється.

На деяких інструментах передбачається виступаючий край вихідного каналу, що дозволяє проводити роботи в місцях з утрудненим доступом.

Для запобігання мимовільного спрацювання спускового механізму, необхідна спеціальна засувка для його фіксації.

Магазин в зарядженому стані повинен закриватися герметично. Завантаження скоб зручніше проводити зверху, а не засовувати їх у спеціальний отвір.

Корисне доповнення – оглядове віконце, крізь яке можна побачити залишок матеріалів в магазині.

При виборі електричних степлерів важливо враховувати потужність двигуна і довжину електричного дроту. Для акумуляторних моделей важлива ємність батареї.

Для електричних інструментів доречні наступні корисні функції-доповнення:

 • регулювання сили удару;
 • автоматичний повторний удар;
 • анти-степлер.

Вибираючи степлер, важливо пам’ятати «золоте» правило – купувати інструмент потрібно тільки в спеціалізованих магазинах, які дають реальну гарантію на товар.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *