Конструкція бойлера і принцип його роботи

Схема і конструкція бойлеру

Незважаючи на те, що водонагрівач (бойлер) виглядає досить серйозно та переконливо, його пристрій не має ніяких складних схем і механізмів. По своїй суті накопичувальний водонагрівач є досить ефективним приладом, який забезпечує нагрівання води. Сама назва – накопичувальний – вказує на те, що процес нагрівання відбувається в спеціальному накопичувальному баці, який дозволяє споживачам завжди мати запас гарячої води і самостійно регулювати її витрата. Зважаючи на простоту експлуатації бойлерів, вони часто використовуються в промислових і побутових цілях, вирішуючи проблему сезонного або аварійного відключення гарячого водопроводу.

Принцип роботи пристрою

В накопичувальний резервуар бойлера надходить холодна водопровідна вода під тиском. У патрубок подачі вбудований спеціальний розсікач, який дозволяє потоку розсіюватися і рівномірно наповнювати дно бака. Зазвичай патрубки мають укорочений вигляд і позначаються синім пластиковим кільцем.

За допомогою нагрівального елемента (ТЕН) здійснюється нагрівання води. Її холодні маси поступово змішуються із вже гарячими шарами, і поступово весь накопичувальний резервуар перетворюється у гарячу воду.

По досягненні певного рівня температури, яка встановлюється за допомогою терморегулятора, спеціальне реле відключає бойлер від електроживлення, процес нагрівання припиняється.

Якщо споживання води з бойлера не здійснюється, охолодження накопичувального бака відбувається вкрай повільно. При відкритті споживачем крана гарячої води її нагріта маса спрямовується по довгому патрубку за призначенням, позначеному червоним пластиковим кільцем.

Відбувається це за рахунок витіснення об’єму гарячої води холодною, що надходить з водопроводу. В процесі забору рідини її температура в накопичувальному баці знижується, а коли її рівень стає гранично низьким, то термореле включає нагрівальний елемент. Робота приладу контролюється індикатором напруги.

Конструкція бойлера

Конструкція бойлера влаштована так, що його накопичувальний бак ніколи не буває порожнім. При установці обладнання фахівці застосовують монтаж зворотного клапана на вході приладу, у зв’язку з чим, вода ніколи не витече у водопровідну систему, в разі відсутності в ній води.

Конструкція і схема бойлера

Іншими словами, злив води з накопичувального бака, через спеціальний отвір, можливий тільки при демонтажі зворотного клапана. Однак на цьому пристрої може бути зливний важіль, або встановлений трійник між вхідним патрубком і клапаном, що виключає можливість зняття замикаючого клапана.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *