Який клей для плитки кращий?

Який клей для плитки кращий?

Клеєм для плитки називають спеціальні облицювальні суміші, призначені для укладання таких матеріалів, як керамограніт, кахель, натуральний або штучний камінь. Більшість клейових сумішей чудово підходять для внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт. Виробляються вони на основі фракційного піску, цементу і різних полімерних добавок. У процесі змішування з водою утворюється зручна для роботи розчинна суміш, яка відмінно прилипає до всіх типів основ.

Головною характеристикою якісного клею є адгезія, тобто міцність зчеплення. Крім того, він повинен бути вологостійким, стійким до перепадів температурних режимів, зносостійким, якісним і швидко-висихаючим.

Посилений клей використовується для укладання керамічної плитки, облицювання підлог, стін, каменів, а також при проведенні зовнішніх оздоблювальних робіт. Він може ефективно застосовуватися, як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях. Наноситься такий клей на підготовлену основу, яка має бути міцною, рівною, а також не піддаватися усадці або деформації. При необхідності її потрібно очистити від бруду, пилу, жиру, масел або бітумних розчинів.

Сухий клей для плитки перед нанесенням слід розмішувати з водою. Причому, саме клей необхідно вливати у воду, а не навпаки. Практично на всіх упаковках з таким клеєм можна знайти докладну інструкцію по застосуванні. Ця суміш може використовуватися навіть для облицювання поверхонь з підігрівом.

Клей для керамічної плитки

На сучасному ринку будівельних матеріалів можна знайти різні марки клею, які підходять для монтажу керамічної плитки. У кожної з них є, як свої переваги, так і недоліки. Плиткові клеї поділяються на мастики, цементи та епоксидні суміші. Мастики можна придбати у вигляді готового розчину, що значно спрощує процес їх використання. Однак вони поступаються в міцності іншим клейовим сумішам. Цементи ж відрізняються відмінною адгезією, вони особливо міцні при стисненні. Краще всього використовувати клей на оштукатуреній або зацементованій поверхні. Він чудово себе зарекомендував, як у вологих, так і в сухих приміщеннях. Недоліком такого клею є швидке схоплювання. Тому працювати з ним слід дуже швидко.

Суміші, виготовлені на основі епоксидної смоли, вважаються найбільш міцними. Проте для їх приготування доведеться змішувати кілька компонентів: цемент, пісок, рідку епоксидну смолу і спеціальний затверджувач, причому з обов’язковим дотриманням вказаних пропорцій. Такий склад також дуже швидко схоплюється. Час схоплювання зазвичай вказується на упаковці. Будь-який клей необхідно підбирати з урахуванням особливостей керамічної плитки, а використовувати його необхідно неухильно дотримуючись рекомендацій виробника.

Клей для кахельної плитки

Даний матеріал є самим простим і надійним засобом для облицювання стін і підлоги. Плиткові клеї підійдуть для укладання елементів різної форми та розміру. Вони відрізняються високою якістю зчеплення і є придатними для оформлення внутрішніх приміщень, а також для облицювання зовнішніх поверхонь. Такі суміші можуть наноситися на цегляні або бетонні основи, стяжку або цементну штукатурку, а також ніздрюваті бетони.

Клей для підлогової плитки

Зазначений клей являє собою готову суху суміш, що складається з цементної в’яжучої речовини, модифікованих добавок та крихти. Підлоговий клей забезпечує якісне оформлення поверхні плиткою, а також при необхідності дозволяє укладати її з невеликим ухилом. Крім того, він дає можливість коригувати нерівності на основі без попереднього нанесення вирівнювального шару. Властивості клею забезпечують його вільний розподіл по поверхні приклеюваної підлогової плитки, унаслідок чого досягається склеювання без повітряних бульбашок.

Клей для ПВХ плитки

Такий клей може використовуватися під час виконання облицювальних робіт плиткою великого формату. Також даний склад відмінно підходить для оформлення поверхонь і підстав, які схильні до великих навантажень. Підійде він і для монтажу підлог, обладнаних підігрівом. Він відрізняється стійкістю до високих навантажень і перепадів температур, низьким вологопоглинанням і довгим терміном експлуатації.

Який клей для плитки застосувати краще?

1. Церезіт (Ceresit) підходить для кріплення керамічної плитки на твердих мінеральних підставах при внутрішніх і зовнішніх роботах. Він водонепроникний, стійкий до сповзання плитки і придатний для облицювання підлог без підігріву.

2. Ветоніт призначений для роботи з кахельними, клінкерними, мозаїчними і глазурними плитками. Він може використовуватися в сухих і вологих приміщеннях. Ветоніт складається з в’яжучого цементу і полімерних матеріалів. Готова суміш придатна для облицювання не тільки стін, але і підлоги. Використовуючи цей клей можна укладати плитку на штукатурку, цеглу, бетон, гіпсокартон або забарвлену поверхню.

3. Юніс підходить для укладання кахельної і мозаїчної плитки, керамограніта або природного каменю. Він здатний витримати максимальну вагу поверхні до сімдесяти кілограмів. Клей Юніс придатний для внутрішнього і зовнішнього облицювання будівель, балконів, терас, ванних кімнат, а також для старих основ та нагрітих поверхнях.

4. Крепс – це посилена суха суміш, призначена для укладання керамічної плитки, керамограніта, штучного каменю та інших матеріалів на цементі, бетонні, залізобетонні, гіпсокартонні тощо. Він підходить для облицювання зовнішніх і внутрішніх стін, підлоги, сходів, парапетів та цоколів.

5. Титан придатний для швидкого і надійного приклеювання пінополістирольних і мінераловатних плит. Може використовуватися для монтажу теплої підлоги, а також для інших внутрішніх і зовнішніх робіт. Він є будівельним розчином широкого профілю.

Ґрунтуючись на власному досвіді можу відзначити, що особисто я в процесі ремонту використовував клей “Церезіт”. За його допомогою я без особливих зусиль поклав кахельну плитку у ванній кімнаті та кухні, а також до невпізнання змінив інтер’єр свого балкона. Церезіт відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками, простотою у використанні і доступною ціною.

Далі порада про засоби по догляду за паркетом.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *