Чому кондиціонер небезпечний?

Чому небезпечний кондиціонер?

Встановивши кондиціонер, можна забути про таке неприємне явище, як задуха. Однак цей прилад здатний завдати відчутної шкоди здоров’ю, і застуда далеко не єдине захворювання, яке може підстерігати любителів прохолоди.

Справа в тому, що кондиціонер спочатку накопичує, а потім викидає назовні небезпечні мікроорганізми, які проникають в організм через рот і ніс. Досягаючи бронхів, ці мікроби можуть спровокувати розвиток такого захворювання, як бронхіт. А якщо зараза опуститься ще нижче і досягне легенів, то не виключено виникнення пневмонії. При цьому у людини підвищується температура тіла (від 38 градусів і вище) та починається сильний кашель.

Найнеприємніше, що ці захворювання досить рідко проходять без сліду. Зіткнувшись з ними, бронхи і легені найчастіше стають слабким місцем, і при незначному провокуванні хвороби повертаються. Тому не варто ігнорувати перші ознаки застуди, появи кашлю і підвищення температури вище 37 градусів. Краще відразу звернутися до ЛОР-лікаря або терапевта, щоб лікар прослухав легені і в разі необхідності призначив відповідне лікування. Це допоможе уникнути ускладнень.

Щоб уникнути неприємностей, необхідно правильно користуватися кондиціонером.

1. Відомо, що бактерії не люблять свіже повітря, тому провітрювати і охолоджувати приміщення краще за допомогою відкритих вікон. Кондиціонер варто включати лише тоді, коли на вулиці дійсно дуже жарко.

Включивши прилад, бажано хвилин на 15 вийти з кімнати. За цей час бактерії осядуть, а значить, не доведеться ними дихати.

2. Не варто виставляти температуру нижче 20 градусів. Рекомендується, щоб різниця між температурою всередині приміщення та температурою на вулиці становила не більше 10 градусів. Особливо важливо простежити за цим, лягаючи спати. В іншому випадку захисні сили організму дадуть збій, і шанси захворіти значно збільшаться.

3. Важливо підібрати правильний режим. Потік холодного повітря, спрямований уздовж стелі, гарантія того, що нікого не продме. І ще, ні в якому разі не можна вставати під струмінь повітря, щоб швидше освіжитися. Це вірний шлях до застуди!

4. По можливості, слід розташовуватися як мінімум в декілька метрів від кондиціонера. Знаходитися прямо перед приладом небезпечно, так як там дуже холодно.

5. Приблизно раз на місяць потрібно чистити внутрішній блок, що розташований у будинку. Для цього необхідно зняти пластикову сіточку на каркасі (фільтр), вимити її водою з милом, добре просушити і вставити назад. Якщо цього не робити, з часом кондиціонер перетвориться на розсадник шкідливих бактерій.

Чистку блоку, розташованого з вуличною боку, слід довірити майстру із спеціальної фірми. Викликати фахівця необхідно один раз в два роки.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *