Гумова фарба – що це за будівельний матеріал?

Гумова фарба

Вже з назви цього цікавого матеріалу можна здогадатися, чим ця фарба відрізняється від будь-якої іншої. Гумову фарбу після висихання можна при необхідності розтягувати і при цьому вона абсолютно не тріскається, як будь-яка традиційна. Звичайно ж, це відкриває чимало можливостей і перспектив. Можна сказати, що такого різновиду фарби нам не вистачало завжди.

Звичайно, розтягувати і перекручувати фарбу навряд чи кому-небудь прийде в голову. Суть цієї переваги в тому, що таку фарбу вигідно використовувати на яких-небудь рухомих поверхнях, а також на таких поверхнях, які можуть трохи змінюватися в розмірах.

Наприклад, гумова фарба, як не можна краще підходить для фарбування покрівлі, оскільки покрівельні матеріали піддаються перепадам температур і можуть трохи змінюватися в розмірах при сильних морозах, або під променями палючого сонця. Традиційна фарба при цьому обов’язково потріскається, а з гумовою фарбою нічого не станеться.

До речі, крім того, що гумова фарба надзвичайно пластична, вона також дуже міцна. Зокрема її рекомендують застосовувати для фарбування під’їздів, гаражів, тенісних кортів, баскетбольних майданчиків, велотреків і так далі. Тобто скрізь, де потрібен надійний і в той же час привабливий матеріал, який здатний протистояти по-справжньому високим навантаженням, в тому числі і на стирання.

Що ж стосується застосування гумової фарби, то одна з переваг полягає в тому, що наносити її можна, як й інші різновиди. Тобто ніякого спеціального устаткування або навичок не потрібно. Досить тільки прочитати стандартну інструкцію виробника, і озброївшись пензлем просто нанести цю фарбу на будь-яку поверхню, яка цього потребує.

Звичайно, якщо площа роботи значна, краще використовувати валик. Причому валик можна оснастити штангою, після чого працювати буде набагато легше, а сама робота буде просуватися простіше і швидше.

Судячи ж з того, що радять фахівці, можна зробити висновок, що найголовніше при використанні гумової фарби, це правильно підготувати під неї поверхню. Загалом, все логічно. Якщо нанести такий матеріал на стару побілку або на шар сміття, то вона неминуче буде відшаровуватися, разом з цим сміттям або побілкою, на які її заподіяли. Тому поверхню перед фарбуванням вичищають від різного роду сміття та старих матеріалів, ґрунтують по можливості зміцнюючими просоченнями, після чого можна сміливо братися за роботу.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *