Металосайдинг — відмінний варіант для обробки фасаду

Металосайдинг для фасаду будинку.

На сучасному ринку представлений чималий вибір оздоблювальних матеріалів, здатних надати будинку привабливий зовнішній вигляд. Серед останніх новинок – металевий сайдинг «Подвійна колода». Він володіє рядом

відмінних властивостей, які дозволяють зайняти лідируюче положення у цьому секторі. Давайте проведемо своєрідний «слідчий експеримент» і порівняємо основні властивості популярних обшивок та новинок.

«Подвійна колода» — це похідна класичного металевого сайдинга, яка має оригінальний вигляд, що повторює форму і фактуру каліброваної колоди. Металосайдинг «Подвійна колода» — це більш надійна альтернатива дерев’яній вагонці, й економічна — дорогому “блок-хаусу”.

Колір – основний елемент дизайну

Колірна гамма металосайдингу безмежна, існує більше сотні тонів – це палітри RAL і різноманітні покриття декоративних властивостей (під дерево). На відміну вінілові панелі обмеженні у кольоровій гаммі. Вони представлені лише дванадцятьма світлими пастельними відтінками. Це обмеження може позначитися на підборі додаткових елементів обшивного процесу — не всі добори збігаються з кольором основних панелей. Блок-хаус в цій позиції займає останнє місце — його колірна гамма визначена природою і не відрізняється різноманіттям. Якщо ж зважитися на додаткові витрати, то дерев’яну поверхню можна пофарбувати у бажаний колір.

Особливості монтажу і стійкість до температури

Висока технологічність металосайдингу, простота виготовлення, зручність і надійність складання, позбавляють від помилок при монтажі. Температурний діапазон від -50 до +80 не має негативних наслідків на зовнішній вигляд і характеристики експлуатації. Металосайдинг не розширюється при змінах температури і вологостійкий. Обшивку можна робити без обмеження природних умов — у зручний час.

Вініловий сайдинг воліє ретельно вивірені кроки при роботі. Важливою вимогою є розмір зазору між підставою цвяха і поверхнею панелі. Найменше відхилення від необхідної умови може привести до плачевного результату — через добовий перепад температури змінюється конфігурація панелі і вона може відійти від стіни. Вініл при температурі -10 градусів за Цельсієм і нижче стає крихким, а тому швидко ламається. А це означає, що монтувати його можна тільки при дотриманні температурного режиму.

Дерев’яний блок-хаус дуже чутливий до перепадів температури і вологості і відрізняється великою сприйнятливістю до помилок, допущених при його монтажі.

Важливий фактор – опір вогню

Перевагою металосайдингу «Подвійна колода» є його повна стійкість до вогню. Він абсолютно не горючий і не плавиться. Додатковою позитивною властивістю є його стійкість до хімічних реакцій з лугами, кислотами, розчинами.

На відміну, вініловий сайдинг не підтримує горіння, але швидко плавиться, виділяючи шкідливі пари.

Дерев’яний блок-хаус — найбільш безпечний матеріал серед представленої трійки. Дерево, розігріте до температури 120-150 градусів, спалахує полум’ям.

Експлуатація – все повинно бути зручно

Перший досліджуваний (металосайдинг) економічний і зручний при експлуатації: бруд і пил з поверхні легко змити водою. Дощ без проблем освіжить зовнішній вигляд фасаду. І він завжди буде виглядати чистим, доглянутим та привабливим, без особливих фізичних зусиль.

Сайдинг з вінілу володіє здатністю притягувати мікрочастинки пилу із-за своїх статистичних властивостей і нерівної поверхні. Фасад досить швидко забруднюється, що призводить до втрати його привабливості. Мити його доведеться часто.

Догляд за дерев’яною поверхнею будинку полягає у щорічному просоченні спеціальними захисними складами: від моху, потемніння і розтріскування. А це знову додаткові фінанси, які необхідно вкладати в обшивку будинку.

Екологічність – запорука здоров’я

Сайдинг з металу стовідсотково екологічний. Мешканці будинку, облицьованого металосайдиногом, можуть бути абсолютно спокійними за своє здоров’я.

У складі вінілового облицювання присутні найрізноманітніші хімічні сполуки такі як, гекса, бензол, толуол. Незважаючи на гарантії безпеки від виробника, людям схильним до різного роду алергічних реакцій, необхідно на це звернути увагу.

Деревина вважається оптимальним варіантом для будівництва житлового будинку. Її властивості благотворно впливають на здоров’я людини.

Економія бюджету – важливий фактор

Найбільшим недоліком, як вінілового сайдингу, так і дерев’яного блок-хаусу є малий діапазон варіацій довжини панелі. У вінілу вона в межах 3,66 -3,8 м., в блок-хаусу – до 6 метрів.

Максимальна довжина листа металевого сайдингу «Подвійна колода» – 10 метрів, а мінімальна не має обмежень.

Таким чином, розрахунки показують, що використання вінілових та дерев’яних панелей призведе до потенційно великої перевитрати матеріалів, особливо у випадку, якщо потрібні панелі нестандартної довжини. Крім цього, при обшивці стін більшої довжини, ніж сам сайдинг, потрібне буде використання стикувальних елементів, що веде до підвищення підсумкової вартості всієї конструкції в цілому.

Металосайдинг під брус

Вибираючи металосайдинг «Подвійна колода» в якості фасадного матеріалу, ми можемо здійснити свою мрію про дерев’яний особняк з відчутною економією свого бюджету.

Раджу почитати про те, як самостійно встановити кондиціонер.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *