Вибираємо лінолеум для кухні

Лінолеум для кухні.

Можна довго і болісно роздумувати над питанням – як вибрати хороший лінолеум для кухні, беручи до уваги всілякі моделі, кольорові відтінки, фактуру, матеріал і ще безліч параметрів звичайного з виду підлогового покриття.

І дійсно, з чого необхідно починати вибір? Як розібратися в представлених моделях? Якими критеріями вибору слід керуватися, щоб не помилитися? І як завжди, головне питання – як поєднати корисне з приємним? Як підібрати лінолеум до відповідних певних умов експлуатації, характеристик, і при цьому зберегти стиль інтер’єру конкретного приміщення.

Лінолеум як один з видів підлогового покриття

Озираючись в колишні часи, слід зазначити, що по суті, лінолеум став ледь не першим (після паркету і натуральних килимів) підлоговим покриттям доступним широким масам населення. Паркет і килими були порівняно більш дорогими, тому поява лінолеуму викликала справжній бум зміни старих доріжок, які служили імпровізованим підлоговим покриттям, на більш сучасну продукцію.

Багатьох покупців приваблювала економічність лінолеуму, і відносна простота його укладання. Вже в ті далекі часи існували натуральний і штучний види, хоча за своїми характеристиками та зовнішнім виглядом їм ще було дуже далеко до нинішньої продукції.

Натуральний виготовлявся із застосуванням лляної олії, коркової і деревної муки, натуральних пігментів і смол.

В якості основи застосовувалися неткані матеріали і натуральне джутове волокно. Для штучного використовувався полівінілхлорид (ПВХ). За багатьма характеристиками ПВХ покриття нічим не поступається натуральному, а по деяким і перевершує його. Та й по вартості він нижче. Але термін служби натурального все ж більш тривалий.

Слід також зазначити, що за європейською класифікацією підлогових покриттів розрізняються: побутові, напівкомерційні і комерційні покриття. Одним з основних параметрів того чи іншого типу покриття є рівень стійкості до стирання.

Лінолеум для кухні, як вибрати?

При виборі будь-якого предмета (причому не тільки підлогового покриття), місцем застосування якого стане кухня, основними критеріями вибору є екологічна чистота, стійкість до вогню і вологи, кухонних забруднень і агресивної побутової хімії. Слід зазначити, що як натуральний, так і штучний ПВХ лінолеум повністю відповідають цим вимогам.

Сучасні матеріали і технології дозволяють виготовляти штучне підлогове покриття абсолютно безпечним в плані екології та санітарних норм. Ефективне і надійне (в більшості випадків) захисне покриття стійке до підвищеної температури і вологості, відмінно чиститься і захищає декор лінолеуму. Єдине, на що слід звернути увагу, так це на виробника покриття і наявність сертифіката відповідності на цей товар.

Основну увагу при виборі слід приділити технічним характеристикам цього підлогового покриття. По-перше, необхідно звернути увагу на щільність основи, що є основним показником стійкості покриття до деформації і до механічних пошкоджень.

Як правило, основа штучного виду значно щільніша, ніж у натурального, що пояснюється наявністю в складі ПВХ покриття склополотна. Крім того, один з шарів такого покриття виконаний зі спіненого ПВХ, що підвищує пружність і міцність штучного лінолеуму. Йому не страшні: шпильки, важкі меблі, волога, а ні забруднення. На натуральному ж, як правило, залишаються сліди меблів і підборів.

По-друге, необхідно вибирати за рівнем зносостійкості, що багато в чому визначається товщиною захисного верхнього шару (транспарента). Виробники пропонують покриття з різною товщиною захисного шару і залежно від цього багатошарові покриття поділяються на побутові (товщина захисного шару 0,1 – 0,3 міліметра), напівкомерційні (0,4 – 0,5 міліметрів) і комерційні (більше 0,6 міліметрів).

Перш ніж визначитися, який вибрати лінолеум для кухні, потрібно звернути увагу на клас підлогового покриття. За європейською класифікацією побутові лінолеум мають клас 21-23, напівкомерційні 31-32, комерційні 33 і вище. Для кухні слід вибирати покриття класу 31-32 напівкомерційне, яке відрізняється підвищеною зносостійкістю і застосовується у зонах інтенсивних навантажень.

Підбір лінолеуму по кольору

Фактуру і колірну гаму малюнка слід вибирати в кожному конкретному випадку самостійно.

Головне щоб лінолеум гармонійно вписався в навколишню обстановку. Дизайнери радять вибирати для кухні підлогове покриття, що імітує керамічну плитку.

Крім того, на їхню думку, дрібна «плитка» здатна візуально збільшити простір кухні. За допомогою різних малюнків можна розділити кухню на кілька зон.

Подібний ефект може створити і розкладений лінолеум по діагоналі з «плиткою» або подібний паркету, а також світлі холодні відтінки покриття.

Теплі тони створюють затишну домашню атмосферу, контрастні яскраві зарядять бадьорістю, а монотонні заспокоять. До речі, нестачею натурального виду є те, що з часом його колір може змінитися через висихання лляної олії.

Догляд за лінолеумом не складає особливих труднощів і не займає багато часу. Досить періодично, в залежності від ступеня його забруднення, проводити суху чистку віником або пилососом, вологе прибирання і механічну чистку.

При проведенні вологого прибирання слід використовувати нейтральні або спиртовмісні очисники, після чого рекомендується відполірувати поверхню. Механічна чистка із застосуванням спеціальних засобів і спецмашин, проводиться, як правило, в дуже рідкісних випадках, якщо іншим способом очистити покриття вже не вдається.

Настав час робити вибір лінолеуму

Погодьтеся, важко вибрати, але все ж необхідно. Підводячи деякі підсумки і відповідаючи на питання – лінолеум для кухні як вибрати, слід зазначити, що звичайно натуральний вигляд був би найбільш прийнятним варіантом.

Але по зносостійкості ПВХ покриття краще. Натуральний є природним антисептиком, що виключає виникнення колоній шкідливих бактерій. Проте сьогодні можна зустріти і ПВХ покриття, оброблене антибактеріальними та проти-грибковими речовинами, що також допоможе протистояти бактеріям.

Очевидно, що в цьому випадку основну роль відіграє ціновий фактор. Крім того, при виборі слід звернути увагу на проти-ковзкі властивості покриття. Краще для кухні вибирати лінолеум з рельєфним покриттям, або покритий спеціальним не ковзким шаром.

Рекомендується вибирати досить широкий лінолеум, щоб уникнути зайвих швів. Покриття рекомендується підбирати з однієї партії, так як зовнішня схожість відтінків може сильно відрізнятися при укладанні. Перевозити покриття слід згорнутим в рулон. Перед укладанням необхідно дати час на його випрямлення.

Наступна порада буде про меблі у стилі “Лофт”.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *