Фольгований утеплювач – застосування, види, особливості монтажу

Фольгований утеплювач.

Що являє собою будь-який утеплювальний матеріал відомо всім, а для чого у деяких видів є фольгований прошарок, знає далеко не кожен. Внаслідок недостовірної інформації, та неправильного застосування, утеплювач втрачає свого споживача та ефективність використання.

Фольгований утеплювач складається з двох шарів утеплювача і алюмінієвої фольги або металізованої поліпропіленової плівки. Між собою вони з’єднані термічним зварюванням, яке забезпечує хорошу адгезію.

Застосування фольгованого утеплювача

Фольгований утеплювач знайшов застосування в цивільному будівництві, авіаційній промисловості, машинобудуванні. Його також використовують для виготовлення спеціальної тари, створення термозахисту трубопроводів, теплотрас, вентиляційних шахт.

Фольгований утеплювач: плюси і мінуси

Переваги:

 • металізований шар, не схильний до корозії;
 • забезпечує додаткову звукоізоляцію в приміщенні;
 • знижує теплові втрати;
 • збільшує ефективність опалювальної системи за рахунок відбиття тепла;
 • економить витрат на опалення приміщення;
 • виключає утворення протягів;
 • широкий спектр застосування;
 • вибір асортименту, відрізняється видом утеплювача і товщиною полотна;
 • вологостійкість;
 • мала вага і еластичність;
 • простота монтажу;
 • склад не містить токсичних сполук;
 • доступна ціна.

При виборі даного виду утеплювача слід врахувати і недоліки:

 • м’яка структура не дозволяє використовувати його під обробку будівельними сумішами;
 • у разі застосування матеріалу без само-клеєної основи потрібно купувати окремо спеціальний склеювальний склад, що спричинить за собою нові витрати;
 • тонкий прошарок не забезпечить достатній теплозахист, тому часто доповнюється іншими видами утеплювачів.

Види фольгованих утеплювачів

В залежності від призначення налагоджено випуск декількох видів матеріалу. Відмінність між ними полягає в щільності використовуваної фольги і у різновиді теплоізолятора.

1. Фольгований пінополіетилен (пенофол, фольгоізол, ізолон) випускається в рулонах, являє недорогий ціновий сегмент. В якості утеплювального шару використовується зшитий та незшитий спінений поліетилен (товщина в межах 3-10 мм). Фольгований прошарок (10-15 мкм) наноситься на одну або відразу дві сторони. Полотна можуть мати само-клеєну основу і також можуть бути без неї. Деякі різновиди мають армуючий прошарок, що складається з скло-волокнистої сітки. Вологопоглинання становить лише 0,35-0,7%, паропроникність – 0,001 мг/м*год*Па. Показники теплопровідності коливаються в межах 0,037-0,051 Вт/м*к. Цільове призначення матеріалу зводиться до використання його для облаштування теплих підлог, в системах кондиціонування, створення теплоізоляції в приміщеннях.

2. Фольгована мінеральна вата випускається в рулонах і плитах. Алюмінієва фольга не тільки підвищує ефективність теплозахисту, але і створює бар’єр від вологого середовища гігроскопічному матеріалу. В якості мінеральної сировини перевага віддається базальту, його показники вологостійкості і довговічності перевищують інші різновиди утеплювачів. Широка область застосування, що зумовлено прекрасними показниками теплопровідності (0,038-0,042 Вт/м*к) і пожежної безпеки (клас негорючих речовин).

3. Фольгований пінопласт призначений для системи «тепла підлога». На звороті полотна нанесена розмітка, якою можна скористатися при укладанні кабелю. Щільність утеплювача в межах 30-50 кг/м. куб, товщина становить 3-5 мм. Випускається в рулонах з шириною смуги 50 см. Для інших цілей матеріал не призначений.

Особливості монтажу утеплювача фольгованого

1. Утеплювач на основі мінеральної вати укладається щільно в стиках для запобігання утворення джерел холоду. Тонкі пінополіетиленові полотна слід вистилати в напуск, заходячи на попередню смугу на 5-7 сантиметрів. Стики рекомендується додатково проклеювати фольгованим скотчем.

2. При укладанні мінеральної вати не варто застосовувати силу. Механічний вплив на полотно може пошкодити структуру і знизити цінні властивості.

3. Фольгований матеріал укладається фольгою всередину приміщення. Кріплення на дерев’яну поверхню здійснюються за допомогою будівельних скоб степлером.

4. Алюміній є хорошим провідником струму, тому всю проводку, яка стикається з утеплювачем, потрібно пропускати через гофровані пластикові трубочки.

5. З обох сторін фольгованого матеріалу варто залишати вентиляційні зазори 1-2 сантиметри. Так накопичена волога буде просушуватися природним способом. Якщо не передбачити вентиляцію, обробний й утеплювальний матеріал буде регулярно піддаватися впливу вологого середовища, що скоротить термін його служби.

6. Передбачено кілька варіантів кріплення фольгованого утеплювача, серед яких найчастіше використовується спосіб фіксації полотен дерев’яними рейками.

Якісний монтаж забезпечить приміщенню надійний теплозахист, а використаним матеріалам – тривалий експлуатаційний період.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *