Види і переваги натяжних стель

Натяжні стелі.

Натяжні стелі, як і раніше, залишаються елітним різновидом стельового декору. Їх унікальні можливості дозволяють реалізувати будь-які найсміливіші задуми дизайнера. Такі стелі цінні тим, що їх можна встановити по радіусу, чи навіть під невеликим нахилом. А використовуючи різні освітлювальні прилади, можна досягти дійсно феноменального результату. Ціни на натяжні стелі останнім часом цілком прийнятні. І стає не дивно, що в так званому євроремонті превалюють вищезазначені оздоблення.

Натяжні стелі: види

Для початку потрібно дізнатися, які види натяжних стель бувають і чим вони можуть відрізнятися один від одного. Здебільшого натяжні стелі поділяються на два основних варіанти, тобто з ПВХ-плівки (шовний варіант) і з поліефірного матеріалу, який нагадує собою тканину (безшовний варіант).

Шовні натяжні стелі

У першому випадку полотно виконується з особливо м’якої ПВХ-плівки, яка має товщину від 0,17 до 0,22 мм. Як правило, завод-виробник відпускає таку плівку шириною 1,3-2,2 метри. Смуги з’єднуються між собою тепловим зварюванням, утворюючи при цьому ледве помітний шов.

У таких стель є свої переваги.

По-перше, у них є багатюща палітра кольорів та фактур.

По-друге, завдяки їм можна закрити навіть неправильно підігнані стелі. Тобто, якщо на стельовій плиті є які-небудь нерівності, шорсткості, то грамотно розтягнута плівка з ПВХ може гідно закрити всі ці недоліки.

По-третє, такі стелі відрізняються відмінними властивостями в частині гідроізоляції. Якщо говорити точніше, то один квадратний метр полівінілхлориду може при затопленні акумулювати до 100 літрів води! При цьому плівка з ПВХ провисне великою бульбашкою; потім буде достатньо зробити невеликий прокол, щоб вода змогла вилитися з нього. Чи варто говорити, що в цьому випадку підлога і стіни залишаться абсолютно сухими?

Недоліком такої стелі є неможливість застосування її в морозних середовищах.

Натяжні стелі безшовні

Але такого недоліку геть позбавлені стелі з поліефірного, особливо тонкого полотна, яке має стандартну товщину в 0,25 мм. Така тканина просочується термореактивним поліуретаном, який не сиплеться і не кришиться навіть на сильному морозі.

До того ж такі стелі цінні тим, що мають ширину стандартного рулону в чотири метри, що дозволяє встановлювати їх взагалі без шва. Якщо стелю з ПВХ потрібно встановлювати за допомогою теплової гармати, яка заходить у кімнату і охолоджує гарячим повітрям плівку із ПВХ для подальшого натягу, то тканинну основу можна встановлювати так званим «сухим» способом.

Але такі стелі, природно, мають свої очевидні недоліки: на відміну від стель з полівінілхлориду, якщо відбудеться затоплення водою зверху, то при тривалому впливі вологи, тобто більше 48 годин, безшовні стелі починають протікати і втрачати свої первинні властивості. В цьому випадку відбувається розпушення поліуретанової основи і після серйозних пошкоджень таку стелю не завжди представляється можливим відремонтувати.

Але в будь-якому випадку, якщо за натяжними стелями як слід стежити і доглядати (просто протирати від пилу легенько вологою ганчіркою), то вони можуть служити десятиліттями без зміни малюнка і фактури.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.