Як вивести плями від воску?

Як вивести плями воску з одягу?

Видалення застиглого воску з одягу не викликає особливих труднощів, а способів здатних вирішити це завдання, безліч. Все залежить від типу тканини, з якої пошито забруднений одяг.

Якщо одяг виготовлений з льону, бавовни або вовни, то вивести плями від воску досить просто. Необхідно взяти праску, паперову серветку і будь-яку тканину. Потім потрібно виставити температуру на прасці не вище тієї, яка вказана на етикетці одягу. Забруднений одяг кладуть плямою вгору, зверху на пляму лягає паперова серветка, і поверх неї шар будь-якої тканини. Після цього акуратно проходять праскою забруднене місце і швидко видаляють серветку. Віск повинен перейти на неї. Якщо ж на одязі все ще видно сліди забруднення, то всю процедуру виконують заново, не забувши при цьому замінити серветку на нову.

У разі якщо забруднений одяг виготовлений із синтетики, то можна спробувати видалити пляму вищезазначеним способом, але тільки температура праски повинна бути на порядок нижчою. Якщо прасування взагалі неприпустиме, то існує інший метод. Одяг необхідно покласти на кілька хвилин у гарячу воду, після чого за допомогою ганчірки з м’якої тканини видаляють віск. Терти не можна, потрібно, як би просочувати тканину, притискаючи її до забрудненого місця. Швидше за все, за один раз не вдасться прибрати весь віск, у цьому випадку повторюють все заново, а при необхідності кілька разів.

Якщо потрібна справа в зимовий час року, забруднено штучне або натуральне хутро, то видалити віск можна досить просто. Річ потрібно винести на деякий час в холодне місце (вулиця, балкон) і дочекатися коли віск замерзне. Після цього його акуратно видаляють пальцями, але так, щоб при цьому не пошкодити хутро і не вирвати його волоски.

Шкіряні речі чистяться аналогічним способом, з тією лише різницею, що їх почистити набагато простіше. Брудний одяг тримають на холоді, після чого перегинають в тому місці, на якому пляма воску. Вона трісне і відпаде, а невеликі залишки видаляються без зусиль пальцями.

На місці віддаленої плями воску завжди залишається невелика жирна пляма. Її можна видалити за допомогою звичайних методів боротьби з жирними плямами. Але перед цим рекомендується, відразу після видалення воску, на це місце насипати трохи тальку. Через якийсь час його просто струшують, а одяг пруть. Також пляму можна видалити за допомогою інших підручних засобів (спирту, горілки, посудомийного засобу), після чого обов’язково одяг потрібно випрати.

Наступна порада про те, як зробити заземлення в будинку.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *