“Аквасторож” – призначення, вибір і установка

Система Аквасторож - установка

В сучасному світі без нових і вдосконалених технологій нікуди. Зараз існує дуже багато розумних будинків, які покращують якість і життя людини, роблять побутові проблеми ледь помітними. У багатьох розумних будинках і не тільки, використовується така система, як “аквасторож”.

“Аквасторож” – це система, завдяки якій автоматично блокуються всі джерела води в будинку на випадок затоплення. Така система дуже зручна тим, що господарі в свою відсутність можуть бути абсолютно спокійними в тому, що їх будинок буде під надійним захистом. Коли прориває трубу і починає шмагати вода, сенсор спрацьовує і перекриває всі крани на стояках. Звичайно, підлога в такому випадку залишиться мокрою, але є надія не затопити всю квартиру, та ще й сусідів знизу.

До комплекту аквасторожа входять два крани для гарячої та холодної води, сенсорні датчики затоплення, блок живлення і основний блок управління. Сам контролер сконструйований дуже цікаво : він схожий на конструктор, в який можна вставити додаткові блоки розширень. Якщо, наприклад, не вистачає шести датчиків, то легко можна додати в панель всі вісімнадцять. Ще ця система зручна тим, що із звичайної можна зробити бездротову, просто встановивши радіо-базу та підключити її в спеціальний роз’єм. Також можна встановити панель, яка буде відключати насос і підігрів при відключенні води. А якщо не вистачає стандартного блоку підзарядки, то є можливість вставити ще один, тим самим продовжити автономний режим роботи системи ще на рік.

На дротові датчики довічна гарантія, а на всю систему термін гарантії становить чотири роки, але можна безкоштовно замінити тільки три датчика. Максимально можемо використовувати вісім бездротових датчиків, два з яких входять у комплект. Для додаткових потрібно встановлювати панель-розширювач.

В головному блоці управління знаходиться контролер і звукова система оповіщення, яка починає працювати дуже голосно в разі затоплення.

Але як же вибрати хорошу систему від протікання води? Зараз на ринку представлена величезна кількість “аквасторожів” від різних фірм, не тільки закордонних, але й вітчизняних. Найпопулярніші за останніми відгуками: «Neptun», «Аквасторож» і «Gidrolock». Який вибрати, вирішує сам господар. У кожного з трьох виробників є свої переваги. Наприклад, «Gidrolock» оснащений системою самоочищення від накопиченого на механізмі бруду і солей, система «Аквасторож» може працювати без зовнішніх джерел живлення, а системи «Neptun» хороша тим, що їх можна використовувати не тільки в будинках і квартирах, але і в більш великих будівлях.

Встановити таку систему захисту можна легко своїми руками. Для початку в тому місці, де планується встановлення, влаштовується основний блок управління. Потрібно лише прикрутити шурупами кріпильну панель і повісити на неї контролер. Потім обов’язково перекриваємо воду і дивимося, в яке місце ми будемо кріпити кран. Щоб було зручніше прикріпити кран, можна його розібрати, а потім різьблення обмотати фторопластовим ущільнювачем.

Зазвичай, після лічильника води є вільний простір, там де знаходиться зворотний клапан. Потрібно в цьому місці відкрутити те, що відкрутиться і обмотати вільне різьблення фторопластовим ущільнювачем, а потім накрутити клапан на кран і накрутити всю цю конструкції назад на лічильник. Далі потрібно обрізати сполучну трубу і встановити на місце. Потім прикручуємо другу частину крана і впорядковуємо дроти.
Радіо-датчики потрібно просто покласти в місце можливого затоплення, це може бути ванна, унітаз, раковина, пральна машина. Дротяні датчики також легко встановити місце, але їх потрібно буде прикрутити до підлоги. Потім залишиться тільки прикрутити дроти до контролера, це можна легко зробити за допомогою посібника, в якому все чітко написано і який входить в комплект.

Ціни на такі системи захисту коливаються від 7000 до 15000 гривень і вище у різних торгівельних мережах.

У будь-якому випадку, після установки аквасторожа, буде набагато спокійніше жити і не будуть відвідувати сумніви в тому, що щось може статися з квартирою чи будинком.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *