Інтер’єр квартири і меблі в стилі “лофт”

Інтер'єр кімнат і меблі в стилі "лофт"

Стиль “лофт” з’явився в США в результаті переобладнання горищ під житлові приміщення і верхніх поверхів промислових будівель. Ця обставина зумовила головні особливості такого житла – величезні площі і простір. Площа приміщення починається від 100 квадратних метрів, а може бути навіть більше 1000!

Для стилю лофт характерні

Відкритий простір. Перегородки тільки з скло-блоків, які відокремлюють кухню і санвузол, рідше — спальню.

Великі вікна. Вони бувають з тих же скло-блоків, що і перегородки, без штор та занавісочок. Для приватних зон використовуються жалюзі.

Високі стелі. Іноді стіни досягають шести метрів у висоту.

Присутність атрибутів, що вказують на минуле будівлі. Наприклад: балки перекриттів, незавершені стіни з цегли, вентиляційні шахти, колони, труби, сходи та інші об’єкти, характерні для промислових будівель.

Якісна обробка, інтер’єр справляє враження дорогого житла.

Поєднання старого і нового: наливні бетонні підлоги, ультрасучасна побутова техніка, дерев’яні балки перекриттів, люстри з високоякісного скла, антикваріат, декор тощо. Інтер’єр в стилі “лофт” наповнений металом, склом і пластиком.

Дуже рідко на стінах застосовуються шпалери.

Меблі в стилі лофт

Всі вищезазначені особливості нестандартного інтер’єру лофт відбилися на відсутності обмежень у виборі меблів. Вітається різноманітність та велика кількість. Предмети можуть бути з різних гарнітурів – як ультрасучасні, так і антикварні. Всі меблі відрізняються чіткістю ліній і однотонністю оббивки. Акцентує їх фактуру колір, а от квітковий принт не застосовується. Малюнок використовується тільки великий і виразний, суворо дозований, у так званих «плямах візуального фокуса», доречна клітка, забарвлення під шкуру тварин.

Основу складає зона вітальні з великою кількістю посадочних місць. Головне місце, як правило, займає великий диван, найчастіше трансформер. При бажанні урізноманітнити інтер’єр якого можна, розмістивши на ньому яскраві подушки. Також присутні повинні бути: журнальний столик, крісла, стільці, лавки, пуфи. Меблі мають бути на коліщатках, щоб легко переміщувалися по великому простору.

М’які меблі можна підбирати в різних стилях і з будь-яких матеріалів (дерево, метал, пластик), із різною обробкою – від розкішної шкіряної, до грубої текстильної оббивки.

Плетені шафи і комоди не використовуються, замість них шафи-купе в нішах з сучасними розсувними дверима і підлогові вішалки. Допускаються гардеробні і відкриті системи зберігання із сталевих конструкцій, відокремлені скляними перегородками. Популярні двосторонні стелажі з відкритими полками, які часто використовують для зонування.

Зона кухні не вважається основною у “лофті”, вона займає небагато місця, і як правило, відокремлена від вітальні стійкою бару з металевими полицями, або пересувним робочим столом-островом. Фасади меблів простої форми з світлого дерева, глянсового пластику або матового металу. Обідні меблі максимально компактні, функціональні і прості, в дусі мінімалізму.

Спальну зону відокремлюють непрозорою перегородкою зі скла, або ширмою. Ліжко в спальні велике, на низьких ніжках, повністю закривається постільною білизною. Шафа може мати кольорові, скляні, дзеркальні або матові дверцята. У цих апартаментах в стилі “лофт” спальню розташовують за рівнем вище, ніж інша частина кімнати.

Головна відмінність ванної кімнати в стилі “лофт” – абсолютна чистота і стерильність. Меблі в сучасному стилі, нечисленні, найчастіше обмежується тумбою під раковину.

Особливість стилю лофт – незвичайний підхід до меблів, окремі їх елементи можуть виготовлятися навіть з дерев’яних палетів. Їх використовують для спорудження постаменту для спальні, основи для диванів і крісел, кухонних стільниць.

Інтер'єр квартири і меблі в стилі "лофт", дивимося фото.
На фото інтер'єр квартири і меблі в стилі лофт.
Інтер'єр квартири та меблі в стилі - лофт.

В цілому сучасний дизайн в стилі “лофт” виглядає незвично і вносить креатив, якого не вистачає в повсякденному житті.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *