Як доцільно вибрати забудовника?

Як вибрати забудовника?

Купити квартиру в новобудові просто і складно водночас. Тому просто, бо пропозиції сьогодні перевищують попит, а складно, бо необхідно передбачити масу нюансів, щоб інвестиція в житло не виявилася глобальною втратою. Покупка квартири в новобудові – це завжди певний ризик, але дотримуючись наведених нижче порад, ми зможемо звести його до найменшого.

Отже, перша порада – перевіряти забудовника. Спочатку в реєстрі проблемних забудовників. У столичному регіоні такий список вже оприлюднено. Якщо компанія в «чорному списку» не значиться, це добре, але недостатньо для того, щоб сліпо їй довіряти.

Ряд забудовників на сьогоднішній день мають фінансові проблеми, через що терміни будівництва їх будинків сильно затягуються. Навіть якщо компанія не буде мети мету обдурити покупців житла, самим пайовикам, коли вони не зможуть вселитися в квартиру ні через рік, ні через два, від цього буде не легше. Отже, перевіряти забудовника потрібно ще й самостійно. Як мінімум пошукати відгуки про нього в Інтернеті, проаналізувати те, наскільки вчасно він здавав об’єкти до цього часу.

Далі слід попросити у забудовника показати дозвільну документацію. Якщо все гаразд, то документи покажуть одразу, а якщо є проблеми, то почнуть посилатися на те, що папери перебувають у людини, якої немає в офісі. Або на те, що саме в цей час вони проходять остаточне узгодження тощо.

У самої дозвільної документації слід звертати увагу на наступні пункти: “категорія земель” і “вид дозволеного використання”. У першому випадку повинно бути написано, що це землі “населених пунктів” або “житлового будівництва”. У другому, що дозвіл видано для будівництва “багатоквартирного житлового будинку”. Якщо в документах зазначено, що будинок зводиться на “землях промислового призначення”, або ще гірше, то купувати квартиру в такому об’єкті не варто.

Нерідко терміни здачі будинків у рекламних матеріалах і документах на будівництво різняться на кілька місяців, тому, щоб відстрочка заселення не стала неприємним сюрпризом, на цей пункт також варто звернути пильну увагу.

Заключна порада, а вона сама важлива – купувати квартиру в споруджуваному будинку можна тільки за договором пайової участі. Всі інші схеми, будь то договір про бронювання або угода про позику з подальшим погашенням вартості квартири, є сірими, а отже, небезпечними.

Можливо буде цікава порада про встановлення газових лічильників?


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *