Як утеплити пластикові вікна?

Утеплення пластикових вікон

За заявами більшості виробників пластикові вікна не пропускають холод, звуки з вулиці, чим значно перевершують звичайні дерев’яні вікна. Але по факту, вже після установки стає зрозуміло, що насправді їх ізоляція не завжди така хороша, як здається на перший погляд. І в першу чергу це стосується теплоізоляції, адже саме від неї залежить, наскільки ефективно вікна будуть утримувати тепло в будинку.

У чому причина поганого теплозахисту?

Проте, в цьому винні аж ніяк не виробники, а причиною є спосіб монтажу. Помінявши дерев’яні вікна на сучасні пластикові, люди продовжують монтувати їх за допомогою звичайної монтажної піни. Так, дійсно, вона забезпечує гідний теплозахист, але не позбавлена недоліків.

Численні щілини і зазори служать прекрасним виходом для теплого кімнатного повітря. Та й сама по собі вона не може забезпечити достатнього теплозахисту в суворих вітчизняних температурних умовах. Тому утеплювати потрібно лише монтажний шов, і можна не турбуватися, що зовнішній вигляд самого вікна може постраждати.

З чого потрібно почати утеплення?

Перед тим як почати утеплення вікон, необхідно виявити явні продувні місця.
Утеплення пластикових вікон.

Для цього у вітряну погоду необхідно повільно провести долонею вздовж всього монтажного шва, щоб знайти місця, в яких монтажники заощадили монтажну піну. Думати про те, як утеплити пластикові вікна, потрібно буде вже після того, як всі щілини будуть закладені піною або спеціальними складами.

Як потрібно утеплювати пластикові вікна?

Утеплити вікна можна відразу декількома способами. Розглянемо кожен з них детальніше, щоб підібрати найбільш оптимальний варіант:

1. Штукатурка.

Для утеплення можна використовувати шар звичайної штукатурки. Цей спосіб дуже поширений, але не довговічний, оскільки під впливом перепадів температур штукатурка швидко руйнується, і вже через рік всі роботи доводиться робити заново.

2. Поліетиленова плівка.

Іншим поширеним способом теплоізоляції є поліетиленова плівка. Однак цей спосіб недостатньо ефективний і не вирішує проблем з монтажним швом, а також псує зовнішній вигляд вікна, тому застосовувати його не рекомендується.

3. Бетонний розчин або простий клей.

Цей ізолятор коштує не дуже дорого, але досить ефективний. Для акуратної обробки монтажних швів відмінно підійде простий плитковий клей для замазки зовнішніх щілин.

4. Тришарова ізоляція.

Цей спосіб можна назвати самим надійним і довговічним. Ізоляція проводиться в три шари: монтажна піна, волого-захисний герметик і сендвіч-панелі. Замість останніх можна використовувати будь-який інший матеріал, наприклад, гіпсокартон.

5. Ізоляція вікон на лоджії.

На закінчення залишається розглянути, як утеплити пластикові вікна на лоджії. В цьому випадку потрібно робити відразу утеплення всього фасаду, для чого може бути використана мінеральна вата, пінопласт або інші тепло-ізолятори. На стіні під вікном створюється решетування, в яке укладаються плити.

З боку стіни повинні бути захищені шаром гідроізоляції, а з боку кімнати – пароізоляції. Хоча можна придбати і готові теплозахисні плити, що представляють собою вже готову теплоізолюючу конструкцію. Інший варіант – спеціальні теплоізолюючі суміші. До речі, останні можна використовувати також і для утеплення вікон, закладення щілин і зазорів у швах монтажної піни.

Можливо буде цікаво дізнатися, як вибрати бойлер?


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *