Енергозберігаючі лампи: опис, характеристики, ціни

Енергозберігаючі лампи.

Що таке енергозберігаючі лампи, знає не кожен чоловік. Вони дорожче звичайних світильників, але виробники стверджують що придбаний дорогий продукт окупиться за час використання. Люди помітили, що економія присутня і світло від них яскраве, насичене. Але вибирати світильники треба вміти, так як в магазинах вироби такого типу різноманітні, і коли купуються кілька штук, може виявитися так, що вони згорять буквально за кілька днів. Так, за якими параметрами потрібно вибирати енергозберігаючі лампи?

Розглянемо переваги енергозберігаючих ламп

Нам всім відомо, що енергозберігаючі лампи економлять електрику, а також вони менш шкідливо діють на людину – на очі, на їх стомлюваність. Світло розподіляється по кімнаті і проникає у всі кутки, завдяки цьому в приміщенні відсутні тіні, які і впливають на стомлюваність очей. Звичайні освітлювальні вироби світять на певну ділянку, в кути кімнати світло не проникає, так як потужності не вистачає, а якщо вкрутити потужний прилад, то доведеться платити за електрику великі суми.

До переваг відноситься і час роботи. Купивши лампу за 60 або 140 гривень, а саме стільки коштують компактні люмінесцентні лампи, можна буде користуватися ними тривалий час. Тривалість роботи залежить від того, як часто лампою користуватися. Наприклад, прилад в санвузлі пропрацює в рази менше ніж, наприклад, у коридорі, все тому що ним будуть користуватися частіше.

Як потрібно вибирати енергозберігаючі лампи?

Вибираючи енергозберігаючі лампи, потрібно звертати увагу на виріб, як він виглядає. Якщо він спіралеподібний, то вартість буде трохи вищою ніж, наприклад, в U-подібних ламп. Але спіралеподібні працюють довше, це доведено на ділі. Також спіраль виглядає приємніше. Якщо купити виріб великих розмірів і він буде висуватися із люстри, то вигляд зовсім не зіпсується.

Енергозберігаюча лампа, у формі спіралі

По потужності лампи теж розрізняються. Продаються прилади потужністю від 3 до 85 Вт, чим потужніші, тим світліше буде в приміщенні. Звертають увагу на цоколь, в одному випадку він може бути вузьким, в іншому нормальних розмірів. Щоб придбати саме той, який потрібно, на упаковці є спеціальні позначення:

  • E 27 підійде до всіх люстр, якщо, звичайно, патрон не вузький;
  • E 14 призначені спеціально для вузьких патронів.

Світло має приносити задоволення, а не навпаки, тому потрібно звертати увагу і на колірну температуру. Колірна температура 2700 градусів Кельвіна придатна для невеликого житлового приміщення. Чим більше габарити приміщення, тим потужніша має бути колірна температура, найвища 6400 градусів Кельвіна. Параметри вказані на упаковці.

Якщо в будинку трійні люстри, то можна купувати лампи потужністю 5 Вт. Такої потужності вистачить для освітлення кімнати. Щоб заощадити на лампах, в санвузол, коридор та інші місця, де часто вмикають світло, встановлюють люмінесцентні освітлювальні прилади. Хоч вони і дорогі, але зате їх не доведеться купувати часто, так як працювати вони будуть більше.

Занадто дорогі вироби купувати не слід, інакше доведеться переробляти всі електричні освітлювальні прилади в квартирі, що мають стандартний цоколь.

Порада!

Енергозберігаючі лампи

Як показує практика, що краще купувати енергозберігаючі лампи у вітчизняних виробників, які встановлюють гарантію. А придбані лампи у Китаї (через відомі сервіси чи інтерет-магазини) не відповідають зазначеним параметрам, яскравість їх дуже слабка і звичайно — будь-яка гарантія відсутня. Хоча їх ціна значно нижча. Приміром, можна придбати за 35-65 гривень.

Наступна порада буде про те, як утеплити пластикові вікна.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *