Як краще засклити балкон?

Як засклити балкон самому?

Мабуть кожний власник помешкання мріяв із балкона зробити лоджію. Засклена лоджія захищає мешканців від вуличного шуму і пилу, а в старих панельних будинках ще й від холоду. У них до 70% тепла йде з квартири через балконний отвір. Переробка балкона в лоджію не такий вже складний вид будівельних робіт, який полягає в його заскленні.

Розглянемо поетапно, як краще засклити балкон

Сьогодні на ринку для віконних систем пропонують різні матеріали – дерево, алюміній і ПВХ. Сучасні дерев’яні вікна роблять з клеєного бруса. Він менш схильний до деформацій при зміні вологості. При цьому деревину, оскільки вона горюча, просочують спеціальним антіпіреновим складом. Якісно виготовлені дерев’яні вікна найдорожчі.

Алюмінієвий профіль для скління балконів має високу теплопровідність, тому вікна з нього не можна назвати теплими. Температура в лоджії або балконі, при встановленні алюмінієвих конструкцій в холодний час року, не буде відрізнятися від зовнішньої більше ніж на 3-5°.

Найкраще засклити балкон з профілів ПВХ. Пластикові вікна невибагливі, довговічні, красиві і екологічно безпечні. Термін служби багатокамерних профілів ПВХ, укріплених металевими вставками, становить 40 років. Чим більше в профілі порожніх камер (їх зазвичай буває від трьох до п’яти) тим краще буде зберігатися тепло. Установка пластикових вікон ПВХ на балконі замість старої “столярки” може знизити тепловитрати в квартирі на 30%.

Ну а чим краще засклити балкон, вирішують все-таки власники квартири.

Як правильно склити балкон, адже одних вікон для цього недостатньо. Потрібно також утеплити дах, підлогу, бічні сторони і фасад. При цьому матеріал для утеплення не повинен псуватися, намокати або горіти. Самий економічний варіант – утеплювач з пінопласту та його похідних. Проте він досить крихкий і не настільки довговічний. Для теплоізоляції балкона краще використовувати мінеральну вату, наприклад марки URSA або ISOVER.

Сучасним гідроізоляційним матеріалом є фольгоізолен. Це покритий лавсановою плівкою пористий поліетилен з металізацією. Він відбиває ультрафіолет, не накопичує вологу і запобігає утворенню конденсату. Утеплювач з фольгоізолена товщиною всього чотири міліметри здатний тримати тепло приблизно так само, як цегляна стіна в півтора цеглини.

Ще одним важливим моментом є гідроізоляція різних стиків, швів, щілин і зазорів, які утворилися в ході скління балкона. Їх закладають спеціальною піною або іншим герметиком. Це не тільки поліпшить теплоізоляцію балкона, але і захистить його від вологи, що прагне проникнути крізь щілини.

Таким чином, утеплення та гідроізоляція балкона відіграють важливу роль у його перетворенні в затишну лоджію.

В умовах нашої зими засклений балкон все ж потрібно опалювати. Робити це за допомогою центрального опалення заборонено, але тут є два варіанти.

Опалення заскленої лоджії можна зробити за допомогою спеціальної системи, що працює за принципом електрогрілки. Електричні елементи цієї системи кріплять на бетонній підлозі балкона і заливають цементно-піщаною стяжкою. За межі лоджії виходять тільки регулятор температури і електричний кабель. Повітря, нагріваючись у підлозі, буде рівномірно розподілятися по всій лоджії.

Іншим більш простим варіантом опалення заскленого балкона або лоджії є установка в них електрокаміна чи іншого місцевого опалювального приладу. Тут краще використовувати масляні радіатори потужністю в межах 1,2-2 кВт.

На теплоізоляцію заскленого балкона і його загальний вигляд впливає також внутрішня обробка. Найбільш популярним матеріалом для обшивки є пластикові панелі. Вони практичні, зручні і недорогі. Дерев’яна вагонка менш довговічна. Вона боїться перепадів вологості і температури.

Як краще засклити балкон, вирішувати власникам квартири. Але плюси від кінцевого результату очевидні – це надійна ізоляція від холоду, пилу, шуму і протягів. До того ж, засклений і утеплений балкон дозволить збільшити корисну площу, а до цього прагнуть мільйони наших громадян.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *