Як позбавитися від запаху вогкості в будинку або квартирі?

Запах цвілі у квартирі чи будинку

Цей запах знайомий всім — затхлий і важкий. Найчастіше так пахне в підвалах і льохах, а для житлового приміщення цей «аромат» категорично не підходить. Причиною цьому не тільки нюхова естетика, але і прихована небезпека. Адже важка сирість в атмосфері квартири – це практично стовідсотковий індикатор розпліднених грибків на стінах та інших поверхнях. А грибок, поширюючи шкідливі спори, несе серйозну небезпеку для всіх мешканців і гостей, викликаючи тяжкі форми алергії, шкірних захворювань, астму та інші хвороби дихальних шляхів.

Найчастіше проблема виникає в квартирах першого поверху, в квартирах з непродуманою системою опалення, а також в приватних будинках з неякісним фундаментом і близькістю ґрунтових вод.

Для усунення причини запаху сирості потрібно:

  • позбутися від підвищеної вологості – утеплити підлогу квартири або стелю підвалу;
  • зняти підлогове покриття, просушити підлогу;
  • обробити стяжку антигрибковим засобом;
  • обробити підлогу рідкою гідроізоляцією.

При цьому спочатку промащують кути по периметру і клеять на гідроізоляційну речовину захисну латексну стрічку. Після, за допомогою кісті або валика, рідким герметиком покривається вся підлога.

Якщо причина криється в неправильній системі опалення, слід зробити її перепланування – встановити додаткові радіатори вздовж «стіни плачу». Ідеально вирішує проблему тепла підлога, як джерело опалення, завдяки рівномірному нагріванню повітря.

Якщо появі запаху вогкості передувало обширне затоплення, але завестися грибок ще не встиг, то потрібно вжити усіх доступних засобів, щоб просушити квартиру або будинок.

Якщо цього не зробити, то постане проблема, вирішення якої буде досить важким. Із-за грибка запах вогкості надовго оселиться в шафах, за меблями і поступово заповнить всю квартиру.

Як видалити постійний запах вогкості в будинку?

Якщо затхла підвальна атмосфера вже оселилася в будинку, варто приготуватися до серйозної війни. Доведеться встановити джерело і усунути його, застосовуючи весь асортимент методів, запропонований в попередньому пункті. Однак, крім стін, підлоги і стелі, в такому житлі грибком вже заражена велика частина речей.

Оглядаємо меблі. На задніх стінках шаф, за диванами і у всіх прилеглих до стін важкодоступних місцях можуть виявитися видимі сліди життя грибкової інфекції будинку. Якщо є можливість, пошкоджені елементи й оббивку замінюють новими, якщо немає, то предмет виносять на сонце і кілька разів повноцінно обробляють проти-грибковими засобами. Обробляють також усі висувні ящики і полиці, просушують.

Оглядаємо одяг і всі текстильні речі. Найімовірніше, що пуховик доведеться кілька разів прати, а шубу відносити в хімчистку. Якщо на тканинах не просто запах, а сліди грибка, то такі речі вже не врятувати.

Ретельно оглядаємо бібліотеку – книги люблять накопичувати сумнівні колекції бактерій і грибних спор. Ймовірно, що книжкова шафа може також стати причиною затхлого запаху.

Засоби проти запаху сирості

Допоможуть позбутися від запаху анти-грибкові розчини, якими необхідно буде протерти всі поверхні в будинку:

  • розчин марганцівки;
  • оцтовий розчин;
  • розведений хлорний відбілювач;
  • промислові антигрибкові засоби.

Іноді джерело неприємної атмосфери криється від нездорових звичок самих мешканців. Білизняні мотузки на кухні та у ванній, рідкісні провітрювання і тому подібні дії можуть стати причиною важких ароматів. Все, що потрібно, щоб вирішити таку проблему – припинити використовувати своє житло неправильно і не за призначенням.

А поки будете усувати джерело сирості, можна скористатися аромалампою з освіжаючими ефірними маслами (м’ята, евкаліпт тощо). Вони, на відміну від освіжувачів повітря, не маскують запахи, а оздоровлюють атмосферу, завдяки антибактеріальній дії.

Також рекомендую дізнатися про те, як обшити балкон сайдингом.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *