Поєднання кольорів фасаду і даху приватного будинку

Поєднання кольорів фасаду і даху приватного будинку

Проектування і будівництво є найважливішими етапами зведення будинку. І від того, наскільки професійно дотримані всі умови технічного завдання, залежить зручність, термін експлуатації і зовнішня краса будівлі. Останній момент є не менш значущим у цьому списку.

Саме тому для вибору оздоблювальних матеріалів віддається не остання роль. Особливо важливо підібрати колірну гаму фасаду і даху. Від цього поєднання залежить, як буде виглядати будинок в цілому, чи буде він притягувати погляди і викликати почуття гармонії і затишку.

Колірні рішення

Вибрати колір для зовнішніх стін будинку та елементів зовнішнього декору можна спираючись на один з трьох основних підходів:

1. Відтінки одного кольору

Це класичний варіант колірного рішення. Для будівлі вибирається єдина колірна гамма і в її рамках підбирається окремо відтінок даху і відповідний за тональністю колір фасаду. Наприклад, дах може бути коричневим, а стіни – бежевими. Такі відповідні відтінки можна знайти практично у всіх кольорах: темно-зелений – салатовий, малиновий – рожевий, синій – блакитний. Будинок з такою обробкою виглядатиме благородно, гармонійно і м’яко для ока.

2. Контраст кольорів

За допомогою такого поєднання можна створити яскравий, помітний дизайн, що запам’ятовується. За основу беруться два основних кольори: світлий, а потім максимально темний. Наприклад, темно-коричневий для даху та світло-жовтий для стін. Для завершення картини деякі елементи фасаду (наличники, двері, цоколь, балкони) можна виконати в тон даху.

Універсальним у цьому плані вважається білий колір. Він відмінно поєднується з більшістю насичених відтінків: чорним, коричневим, зеленим, бордовим, синім. Але в той же час білий колір дуже мазкий і на ньому виділяються всі недоліки та забруднення.

Іноді можна зустріти більш екстравагантне поєднання: світлий верх будинку і темний низ. Це більш рідкісний і незвичайний варіант, але він також може виглядати гармонійним при правильному підборі кольорів.

3. Поєднання кількох кольорів

В якості основних вибираються три кольори. Наприклад, фіолетовий – сірий, рожевий або коричневий – жовтий – зелений. Варіантів може бути багато, головне, щоб відтінки поєднувалися один з одним. В якості невеликих доповнень допускається використовувати ще кілька інших кольорів при обробці, але краще, якщо вони будуть виконувати роль другорядних штрихів. Будинок, оформлений в такому колірному рішенні, завжди виглядає ошатно, святково і незвично.

Поради при виборі кольору

Вибираючи кольори для покрівлі, стін і окремих елементів оздоблення, бажано знати деякі тонкощі. Це допоможе створити більш гармонійний дизайн, крім того, відтягнути час наступного ремонту.

1. У північних регіонах рекомендується вибирати матеріал для даху і фасаду більш темних відтінків. Така поверхня краще прогрівається і створює сприятливі мікрокліматичні умови в приміщенні.

2. Яскраві насичені кольори швидше вигоряють на сонці, тому потрібно бути готовими, що чорний або червоний дах швидко вигорить і потьмяніє.

3. Дах складної форми краще виглядає, якщо він пофарбований в м’який, не дуже яскравий колір.

4. Для будинків невеликого розміру переважають світлі відтінки. Вони створюють ілюзію збільшення обсягу.

5. Великі будівлі виглядають ефектніше і шляхетніше, якщо в якості домінуючих кольорів взяті спокійні непомітні відтінки, а для додаткових елементів – так звані «святкові» кольори.

6. На вибір кольору впливає і архітектура будівлі. Для дому в старовинному стилі не підійдуть дуже яскраві кольори, їх краще використовувати для будинку в стилі «модерн».

світлі відтінки для будинків
темні відтінки будинків
кольори будинків
колір стін будинку
колір даху будинку
підбираємо колір майбутнього будинку

Завдяки тому, що сучасний ринок пропонує покрівельні та оздоблювальні матеріали в широкій колірній палітрі, завжди є можливість підібрати необхідне поєднання кольорів даху та фасаду будинку або котеджу.
Не варто перетворювати свій будинок у сірий безликий об’єкт, краще проявити почуття смаку і зробити його красивим і неповторним творінням.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *