Як розрізують пінопласт?

Як ріжуть пінопласт?

Пінопласт найчастіше використовується, як теплоізолюючий матеріал і нерідко для того, щоб утеплити якусь стіну. А для цього потрібно правильно різати пінопласт.

Більшість майстрів для різання пінопласту пристосовують звичайний паяльник, на розплющений кінець якого надівають саморобний металевий ковпачок із закріпленим на ньому полотном ножівки по металу. Включають підготовлений таким чином паяльник в електричну мережу і ріжуть. Це дуже зручний спосіб для фігурного різання пінопласту, але пінопласт при цьому плавиться і виділяє отруйний газ.

Значно складніше різати пінопласт, коли необхідно з товстого шматка нарізати більш тонкі тієї ж площі. Для цього можна виготовити спеціальне пристосування.

Складається таке пристосування з наступних деталей: ніхромової нитки для різання пінопласту; пружини, за допомогою якої нитці надають необхідне натягнення; дерев’яного щита з направляючою дошкою і понижувального трансформатора.

Принцип роботи цього пристосування для різання пінопласту можна описати в двох словах: ніхромова нитка (дріт) під’єднують до трансформатора, якого підключають до електричної мережі. Якщо повернену вертикально пінопластову плиту обережно рухати вздовж направляючої дошки, то нагріта електричним струмом нитка буде різати її на частини необхідного розміру.

Поперечне різання пінопласту з використанням ніхромової нитки проводиться ще простіше. Дріт натягують поперек гладкого похилого столу (теж із застосуванням пружини), на який кладуть лист пінопласту. Під дією сили тяжіння він буде ковзати вниз, а ніхромова нитка буде його розрізати.

При різанні пінопласту нагрітим дротом слід прислухатися до корисної поради – не нагрівайте ніхромову нитку до красна, так як в цьому випадку розріз виходить дуже широким.

Ще корисні поради з різання пінопласту. При дефіциті деталей для виготовлення пристосування: ніхромовий дріт можна зняти з поламаних електронагрівальних приладів (електроплитки, праски тощо).


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *