Поради, щодо вибору бойлера

Поради щодо вибору бойлера або водонагрівача.

На жаль, ніщо і ніхто не може гарантувати нам постійну наявність гарячої води. Профілактичні і ремонтні роботи – заплановані та аварійні – необхідна умова нормальної роботи будь-якого ЖКГ. Нехтувати цими роботами не можна, інакше може статися так, що єдиним джерелом тепла в квартирі стане гарячий чай і ковдра. Навіть влітку, коли на вулиці тепло і світить сонце, відсутність гарячої води мало кого порадує – адже приймати холодний душ, мити холодною водою посуд нікому не приносить задоволення. На сьогоднішній день існує легке вирішення цієї негайної проблеми – купівля побутового водонагрівача. І тоді, ні збої в роботі комунальних служб, ні сюрпризи природи не завадять мати у себе вдома безперебійне «гаряче джерело».

Вибір водонагрівача – проблема не з легких

Тому потрібно мати уявлення про їх відмінності та основні характеристики. Перше, на що варто звернути увагу – це на джерело споживаної енергії. Водонагрівачі можуть бути, як газові, так і електричні. З точки зору економії — газові прилади більш рентабельні в експлуатації, проте можливість їх застосування обмежена наявністю газопроводу. Електричні ж водонагрівачі в цьому плані абсолютно універсальні.

Другий за важливістю критерій, що визначає вибір приладу – це спосіб підігріву води. З цієї точки зору водонагрівачі підрозділяють на накопичувальні і проточні. Відмінність їх полягає в наступному: проточні водонагрівачі набагато менших розмірів, ніж накопичувальні, але з іншого боку, вони споживають значно більше електроенергії.

Переваги і недоліки водонагрівачів

Звернемося тепер до переваг і недоліків електричних накопичувальних водонагрівачів або, як їх часто називають, бойлерів. Бойлер являє собою своєрідний «термос», підігрів в якому здійснюється за допомогою тепло-електронагрівального елемента або тена. Вода в бойлері підігрівається до заданої температури, яка підтримується потім в заданих параметрах протягом тривалого часу. На місце витеклої при відкриванні крана води надходить чергова холодна порція, і бойлер підігріває її до заданої температури. Потім нагрів знову припиняється. Накопичувальний бак може бути виготовлений, як з нержавіючої сталі, так і з сталі зі спеціальним покриттям проти корозії. Усередині бака знаходиться магнієвий анод, який оберігає від корозії електролітичної.

Як ж, все-таки, визначитися з вибором водонагрівача?

Розглянемо ще декілька параметрів, на які необхідно звернути увагу.

1. Вага. Вага котла залежить від товщини стінок металевого бака. Чим товщі стінки бака, тим довше він буде протистояти іржі і появі тріщин на внутрішньому емалевому покритті. Тому якісні прилади важчі ніж менш якісні аналоги на 15% .

2. Потужність. Від потужності нагрівального елемента безпосередньо залежить швидкість підігріву води. В цілях економії параметр потужності у бойлерів зазвичай не високий – приблизно від 1,0 кВт до 2,5 кВт. Однак це призводить до збільшення тривалості нагрівання води, що безсумнівно, є великим мінусом. Але потужність тена більше 2 кВт може викликати перевантаження в електромережі.

3. Теплоізоляційний шар. Товщина цього шару бойлера обумовлена товщиною пінополіуретану. Це покриття (по площі тепловіддачі) становить близько 30-40 мм. Максимальні показники ширини теплоізоляції пояснюються необхідністю зниження до мінімуму тепловтрати в економічному режимі роботи котла. Температура економічного режиму коливається від 55 до 60 градусів. При використанні поліуретану більшої товщини істотно збільшуються габарити самого водонагрівача.

4. Об’єм резервуара. У стандартних побутових приладів для нагрівання води об’єм резервуара коливається між 5 і 500 літрами. Враховуючи ці параметри, водонагрівачі можуть бути розділені на три групи:

а). До 30 літрів – міні-водонагрівачі. Заповнення їх водою відбувається без тиску. Призначені такі нагрівачі для забезпечення теплою водою тільки однієї точки.

б). Від 30 до 100 літрів – здатні забезпечувати водою кілька розташованих поруч точок.

в). Більше 100 літрів – максі-водонагрівачі. Вони забезпечують теплою водою декілька віддалених один від одного точок.

Крім перерахованих переваг, бойлери мають і свої мінуси. В першу чергу слід назвати великі розміри. Саме тому визначитися з об’ємом дуже важливо. Спробуйте скористатися середніми показниками для розрахунку витрати води на людину: на прийняття ванни – близько 80 літрів, 25 літрів – душ. Миття посуду вимагає від 5 до 12 літрів. Ще один, безсумнівно, негативний момент – складність установки бойлера. Цю процедуру краще доручити фахівцеві. При виборі місця враховуйте, що бойлер можна встановлювати тільки на несучу стіну. Це пов’язано із значною вагою наповненого водонагрівача.

Який же висновок? Перш ніж купити бойлер, постарайтеся врахувати, яка кількість людей і з якою частотою будуть ним користуватися, в якому місці він буде встановлений. Ну а в разі появи сумнівів, проконсультуйтеся з фахівцем.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *