Як вибрати радіатор опалення?

Радіатори опалення, їх вибір, ціна, недоліки та переваги.

Підтримання тепла в квартирі залежить безпосередньо від опалювальної системи, тому при проведенні капітального ремонту важливо не помилитися при купівлі радіаторів опалення. Як вибрати радіатор опалення для квартири?

При виборі радіатора в першу чергу звертають увагу на його тепловіддачу, оскільки його головна функція – підтримка в кімнаті заданої температури. Не менш важливе значення має і його якість, так як власники квартири повинні бути впевнені, що батарея опалення не вийде з ладу і не затопить квартиру чи сусідів. У теж час для багатьох величезне значення мають дизайн, колір і зовнішній вигляд радіаторів, який повинен вписатися в інтер’єр кімнати.

Вибір радіаторів опалення починають з ознайомлення основних характеристик опалювальної системи, куди входять: показники робочого і пробного тиску; діаметр труб; тип опалювальної системи (двох, або одно-трубні); температура води в системі. Всю цю інформацію мешканці в багатоквартирних будинках можуть уточнити у комунальників або у своєї керуючої компанії, у приватних же будинках ці параметри регулює сам власник.

При виборі радіаторів слід купувати обладнання з показником робочого тиску на дві-три атмосфери більше, ніж зазначений випробувальний тиск системи. Їх розмір повинен бути підібраний таким чином, щоб забезпечувалася циркуляція повітря: між підлогою та обладнанням відстань має становити 7-10 сантиметрів, від підвіконня 10-15 сантиметрів, а від стіни 3-5 сантиметри.

Теплова потужність радіатора для обігріву стандартної кімнати з одними дверима і вікном становить 90-120 Вт. Якщо в приміщенні високі стелі, більше вікон, а сама кімната кутова, потужність збільшують в 1,7 разів. Пам’ятайте, що під час покупки необхідно перевірити наявність повітряного клапана, який дозволяє самостійно прибрати повітряні пробки.

Тепер давайте розглянемо, які бувають радіатори, їх плюси і мінуси

Чавунні радіатори були дуже популярні кілька десятків років тому. Завдяки хорошій тепловіддачі, доступності в ціні, здатності витримати перепади тиску, надійності і довговічності. Головним їх недоліком є вага і розмір, що викликає деякі труднощі при монтажі, а також непривабливий зовнішній вигляд.

Радіатори з алюмінію дуже популярні в нашій країні, так як вони мають невелику вагу, малі габарити, презентабельний зовнішній вигляд, а теплова потужність регулюється кількістю секцій. Однак таке обладнання не стійке до корозії, що скорочує строк їхньої експлуатації.

Біметалічні радіатори складаються з оболонки зробленої з алюмінію, провідного каналу виконаного зі сталі. Таке обладнання стійкіше до корозії, витримує високий тиск, відрізняється хорошою тепловіддачею, процес монтажу досить простий, а також вони виглядають естетично. Проте їх недолік – висока ціна.

Для приватних будинків з індивідуальною системою опалення рекомендують встановлювати сталеві радіатори, так як вони нестійкі до перепадів тиску і схильні до корозії. В іншому у них відмінна тепловіддача і презентабельний зовнішній вигляд.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *