Технологія штукатурки відкосів

Штукатурка відкосів.

Для проведення ремонтних робіт по штукатурці відкосів потрібно дотримуватися технології будівельного виробництва. Вона включає в себе підготовку оброблюваної поверхні і пошарове нанесення розчину. Відкоси виконуються на віконних і дверних отворах. За цим методом обробки штукатуряться кути в приміщеннях і виступи конструкцій стін.

Підготовчі роботи включають – очищення поверхні від пилу і жирових вкраплень на цегляних або бетонних поверхнях. Після цього необхідно за рівнем встановити маякові рейки. Можна використовувати оцинковані профільовані металеві маяки. Встановлення їх потрібно проводити на гіпсову шпаклівку. Рівнем слід перевірити вертикальність з двох сторін рейки.

На один бік укосу встановлюють правило, закріпити його можна за допомогою розпірної рейки. Після цього змочують поверхню для штукатурки водою. Очікують годину для просочення і ще раз змочують водою. Поверхня повинна мати темний колір. Наводити розчин необхідно відповідного складу.

При застосуванні цементно-піщаного розчину дотримуються відношення: 1:3 (одна частина цементу і три частини піску). Пісок необхідно просіяти на дрібному ситі, щоб не траплялися дрібні камінчики або великі піщини. Перед виконанням відкосів необхідно обклеїти віконні або дверні коробки малярським скотчем, щоб запобігти їх забруднення цементно-піщаним розчином. Так як цементне молоко проникає в покриття і не піддається очищенню.

Розчинну масу слід наносити методом набризкування, щоб “вбивати” її в поверхню стіни. Для цього застосовується ківш штукатурний. Через 10-15 хвилин змочують у воді полутер, яким проводять згладжування нанесеного шару. Затірку розчину потрібно проводити в одному напрямку – по горизонталі знизу вгору.

Технологія штукатурки відкосів

Залишають розчин для висихання на 5-6 годин. Далі знову змочують поверхню і мокрою теркою проводять роботи по затірці поверхні укосу. Наносять на тертку трохи рідкого розчину і круговими рухами затирають всі пропущені западини, або знімають зайвий розчин. Затірку проводять до стану гладкої поверхні рельєфу.

Після виконання штукатурки з одного боку, починають роботу на укосі з іншої сторони за аналогічною технологією. Оштукатурена поверхня повинна просохнути два-три дні.

Після цього вона ґрунтується просочувальним складом. Шпаклівка наноситься для вирівнювання поверхні і додання благородного виду під фарбування. Спеціальною теркою з наждачним папером проводиться шліфування поверхні.

Фарбування відкосів бажано проводити водоемульсійною фарбою з підбором вибраного кольору або залишити їх білими. Все буде залежати від обраного оздоблення інтер’єру всього приміщення і від кольору віконного або дверного блоку.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *