Як користуватися монтажною піною?

Як користуватися монтажною піною?

Монтажна піна з’явилася в Україні в кінці 90-х років і міцно зайняла свою позицію у сфері будівництва не тільки у професіоналів, але і серед простих любителів різного домашнього ремонту. В цій статті і піде мова про те, як користуватися монтажною піною. Не дивлячись на інструкцію, написану дрібним шрифтом на балоні, тут є деякі особливості.

Що являє собою монтажна піна? За своїм складом це однокомпонентний само-розширювальний поліуретановий герметик, який твердне під впливом повітряної вологи.

Однією з головних переваг монтажної піни є її відмінні теплоізоляційні властивості. Саме від них залежить тепло і комфорт в наших квартирах. Чим важча, жорсткіша і щільніша піна, тим нижча її теплопровідність і тим важче холодному повітрю проникнути крізь неї. Чим піна легша, м’якша, тим показник теплопровідності вищий.

Як правильно працювати з монтажною піною?

За способом випуску піни з балона її можна розділити на побутову і професійну. Балон, призначений для професійних будівельників, має спеціальну хрестоподібну насадку (хрест-кільце) з різьбленням для установки на нього пістолета-аплікатора. Пістолет дозволяє не тільки з точністю дозувати витрати монтажної піни, але і витрачати її протягом декількох днів.

Побутова монтажна піна продається в комплекті з адаптером. Це така поліетиленова трубка, яка нагвинчується на вихідний кінець балона. Піна для побутових потреб відрізняється досить високим вторинним розширенням. При установці дверей і вікон це вимагає використання спеціальних розпірок.

Монтажна піна марки Wellform має мале вторинне розширення, тому нею можна користуватися в ході монтажу без розпірок. Професійний балон виграє за обсягом готової піни у такого ж побутового балону приблизно в два рази.

Щоб правильно використовувати монтажну піну з балона потрібно дотримуватися трьох основних правил.

1. Температура балона повинна бути не нижче 18°.

Це оптимальний режим, при якому обсяг готової піни і час її полімеризації будуть відповідати нормі.

2. Вміст балона потрібно гарненько перемішати.

Перед тим як почати користуватися монтажною піною правильно буде гарненько струснути балон для того щоб відновити однорідність пінного розчину, що складається з декількох компонентів. Це дозволить отримати в ході роботи з піною рівномірну пористу структуру, і тим самим, стабільність фізико-механічних властивостей матеріалу.

3. Забезпечити необхідну вологість поверхонь.

Бажано злегка зволожувати сухі поверхні з пульверизатора. У той же час, наносити монтажну піну на мокру поверхню не можна.