Як вигинають гіпсокартонні аркуші?

Як потрібно гнути гіпсокартон?

Напевно неодноразово в погляді зустрічалися красиві арки або склепінчасті стелі у квартирах? Яким чином такої краси спромогтися? Насправді вся ця краса – заслуга обробників, а всі арки та інші «вигини» виконані із звичайного гіпсокартону. А як його вигинають, адже цей будівельний матеріал досить жорсткий?

Нічого складного в згинанні гіпсокартонних аркушів немає. Гнути їх можна, як в поздовжньому, так і в поперечному напрямку, але при згинанні впоперек «свобода вигину» значно зменшується.

Для того щоб зігнути гіпсокартоновий аркуш, на потрібній стороні необхідно зробити його перфорацію – невеликі проколи, наприклад, шилом, глибиною в третину аркуша. Після цього гіпсокартоновий аркуш необхідно покласти проколеною стороною вгору на дерев’яну поверхню, а зверху зволожувати його губкою до тих пір, поки аркуш не перестане вбирати воду.

Після цього намоклий аркуш акуратно укладають на зроблений у вигляді арки шаблон з металевого профілю і плавно, акуратно згинають його за формою шаблону. Гіпсокартон у такій формі-шаблону фіксують і залишають на добу сохнути.

Як видно із вищезазначеного, що згинання гіпсокартону процедура не складна, головна складність – це виготовлення форми шаблону.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *