Якими засобами змивають клей або затирку з плитки?

Як змивають клей і затирку з плитки?

Якщо необхідно змити затірку або клей з плитки після проведення ремонтних робіт, то «народна мудрість» пропонує використовувати різні неорганічні й органічні кислоти: сірчану, соляну, оцтову. Раціональне зерно тут є, так як цемент і його похідні, дійсно руйнуються в кислому середовищі. Однак, використання кислот небезпечно для людського здоров’я! До того ж, це часто псує зовнішній вигляд облицювання. Та й результат не завжди однакової якості виходить. Багато майстрів вважають, що краще користуватися професійними препаратами, спеціально розробленими для видалення залишків затірки і цементу. Сьогодні на ринку можна знайти різні засоби для такого роду робіт:

  • Sopro ZEA 703;
  • Sopro ZSE 718;
  • Від Mapei Keranet;
  • Clean від Kiilto;
  • Litoclean від Litokol;
  • Atlas Szop;
  • Atlas Szop 2000 і багато іншого.

Всі ці препарати для видалення затірки і залишків клею із плитки виготовлені на основі кислот, але в деталях мають різну рецептуру, відрізняється поєднанням різних кислот, поверхнево-активних речовин, ароматизаторів та інших спеціальних добавок, тому володіють різною ефективністю дії. Крім того, необхідно мати на увазі, що деякі з таких препаратів, наприклад Atlas Szop 2000, при безграмотному використанні, можуть пошкодити деякі види облицювання, залишивши на ній незмивні білі плями. Крім того, необхідно знати, що існують такі види облицювання, на яких протипоказано застосовувати кислотовмісні препарати. В першу чергу це правило стосується мармуру і споріднених йому мінералів. Кислоти входять до складу препаратів для очищення, сильно ушкоджують мармур, руйнуючи його структуру. Особливо сильні пошкодження від кислотних препаратів залишаються на білому мармурі. Боїться впливу кислот і різний плитковий декор з металізованим малюнком, а також декоровані елементи сантехніки.

При використанні кислотних препаратів для очищення плитки, необхідно дотримуватися елементарної обережності: не допускати потрапляння в руки дітей і не допускати попадання засобу на шкіру і одяг.

Інколи говорять про видалення затірки, коли достатньо просто очистити поверхню шва від забруднення. Часто домогосподарки вважають, що колишній колір затірки відновити вже просто неможливо через жирний бруд, наприклад на підлозі, кухні. Але не варто поспішати з висновками. Рекомендуємо спочатку спробувати для очищення шва засіб Sopro ZEA 703.

Технологія змивання залишків висохлої затірки або клею з плитки виглядає наступним чином: препарат наноситься на поверхню, що очищається жорсткою пластиковою щіткою. Там де на плитці присутні залишки цементних матеріалів (затірка, клей), відразу ж відбувається спінення. Це кислоти реагують з солями, що входять до складу цементних матеріалів. Для збільшення інтенсивності та якості очищення, оброблювану поверхню необхідно потерти щіткою. Увага! При виконанні зазначених робіт, не можна використовувати металеві щітки і металеві ємності. Щітки і ємності повинні бути тільки пластиковими. Після завершення очищення, поверхню облицювання потрібно промити чистою водою.

При роботі з затіркою не забувайте просте правило: чим раніше приступати до видалення залишків затірки, тим легше виходить бажаний результат. Не залишайте змивання на завтра. Крім того, потрібно розуміти, що затирання від різних виробників володіють різною якістю, тому деякі з них легше змиваються, деякі – складніше, а деякі змити майже неможливо. Потрібно віддавати собі звіт в тому, який затиральний склад і на якій плитці використовується. Як правило, легко видаляються залишки затірки з рівномірно і рясно глазурованої гладкості плитки. Сильно ускладнює ситуацію з видаленням залишків затірки з плитки, якщо плитка має нерівномірно нанесену глазур, це якщо плитка має фактурну, шорстку або пористу поверхню.

Як не дивно, але проблемним, в сенсі видалення залишків затірки, є і полірований керамограніт. Справа в тому, що в процесі його полірування, з поверхні знімається тонкий шар, в результаті чого відкриваються дрібні, непомітні для ока пори. При попаданні затірки у відкриті пори, подальше її видалення стає практично неможливим і поверхня такого керамограніта виглядає забрудненою.

Спеціально для плитки, що має складну поверхню, є в продажі препарат Sopro AH 737. Це рідина, яка наноситься на плитку з шорсткою або пористою поверхнею перед використанням затірки. Препарат повинен висохнути і утворити захисну плівку, яка завадить часткам затирання проникнути в структуру плитки. Через дві години можна приступати до затирочних робіт за звичайною технологією. При завершенні робіт залишки препарату змиваються разом із залишками затирання, а плитка залишається чистою.

Часто проблеми з видаленням залишків клею і затірки виникають на клінкерній плитці. При роботі з такою плиткою оптимально використовувати згаданий вище захисний препарат, але якщо Sopro AH 737 немає під рукою, то плитку рекомендується просто зволожити чистою водою. При проведенні затирочних робіт не можна допускати пересихання затірки. Затирка повинна змиватися оперативно і максимально ретельно.

Кілька слів потрібно сказати про складнощі в роботі. До таких можна віднести затірки, що володіють підвищеною міцністю (наприклад, Sopro HF), рекомендовані для промислового застосування (торговельні зали, складські приміщення, басейни, вестибюлі і коридори, вхідні групи в громадських місцях). Як правило, такі затирання мають дуже короткий термін схоплювання. Якщо ж, до цього додаються інші ускладнюючі фактори, наприклад, шорстка поверхня керамічної плитки, виконання роботи при підвищених температурах тощо, то виконувати роботу повинні тільки кваліфіковані плиточники. В іншому випадку велика ймовірність того, що зовнішній вигляд плитки буде безповоротно зіпсований затіркою. Прибрати залишки такого затирання навіть спеціалізованими препаратами, майже неможливо.

А в цілому, золотим правилом обробника повинно бути проведення попередньої проби взаємодії затірки з плиткою. Тоді ніяких несподіванок не відбудеться.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *