Спецодяг для будівельників

Спецодяг для будівельника

Будівельний спецодяг захищає працівника від травм і забруднень, а також створює відповідні умови для виконання обов’язків. В залежності від спеціальності і робочих умов на людину діють різні ступені небезпек. Ці фактори враховуються при виборі матеріалу для пошиття спецодягу, підборі фурнітури і додаткових засобів. Якісний спецодяг для будівництва має бути міцним, зносостійким і комфортабельним. Від останньої властивості залежить працездатність співробітника, тому їй надається важливе значення.

Особливості будівельного одягу

Роботи на будівництві відносяться до категорії найбільш небезпечних, тому до обов’язкової захисної екіпіровки відносяться головні убори (каски), які видаються всім без винятку працівникам. Крім цього існують професії, спецодяг для яких шиють зі спеціальних матеріалів. Вони повинні захищати від дії високої температури в роботі з відкритим вогнем, або потрапляння на людину гарячого шлаку. До таких спеціальностей відносяться:

  • газорізальник;
  • зварювальник.

Роботи на висоті також вимагають спеціального одягу для монтажників, а для електриків в комплект одягу входять: гумовий килимок, гумове взуття і рукавиці діелектричні. Таким чином, будівельні спеціальності значно відрізняються умовами робіт, і це слід враховувати для грамотного розрахунку екіпіровки, підбору матеріалів для її пошиття.

Сезонний спецодяг

З урахуванням погодних факторів спецодяг поділяється на зимовий і літній. Зимовий спецодяг для будівельників складається з курток, жилетів та штанів на утеплювачі, трикотажних светрів, морозостійких рукавичок, зимових черевиків або чобіт. Асортимент може відрізнятися в залежності від клімату конкретної місцевості.

Гігроскопічністю і хорошою повітропроникністю відрізняється річний спецодяг для працівників будівництва. Він забезпечує комфортний мікроклімат тіла і шкірі в спекотні дні, захищає від пилу і ультрафіолетових променів. Для пошиття застосовуються х/б тканини, а також сучасні штучні матеріали. Наприклад, поліестер відрізняється хорошими дихаючими властивостями, витримує численні прання, не деформується.

В комплект літнього одягу входять наступні види екіпіровки:

  • штани;
  • жилет;
  • комбінезон;
  • літні черевики;
  • куртка з х/б тканини;
  • прогумовані фартухи.

В залежності від призначення, річний спецодяг виготовляється з тканини просоченої або без неї, а також з необхідною кількістю кишень, світло-відбивних смуг. Травмування працівників знижується, якщо спецівка містить у собі наступні технологічні елементи: манжет на гумці, кишені на застібках, потаємну застібку на ґудзиках.

Норми видачі спецодягу

Крім комплектів одягу до будівельної екіпіровки відносяться рукавиці, захисні окуляри, респіратори, шоломи.

Заміна спецодягу здійснюється на основі типових норм або по мірі зносу. Для даної галузі норми визначають заміну робочих рукавиць один раз в місяць, костюма брезентового – один раз в рік. Костюм з х/б тканини видається один раз на рік.

Керівникам будівництва слід дотримуватися норм безплатної видачі спецодягу своїм працівникам, а в разі передчасного зношення здійснювати їх своєчасну заміну.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *