Як правильно вибрати водяний насос для дачі?

Як вибрати водяний насос для приватного будинку?

Не всі приватні будинки мають вихід до центрального водопостачання, що відповідно впливає на можливість поливу присадибної ділянки і рівень майбутнього врожаю. Для того щоб задовольнити всі безпосередні вимоги населення до питної води, або реалізувати відкачування фекальних мас необхідний водяний насос, що володіє оптимальними якісними характеристиками. Так, серед даних агрегатів слід виділити деякі поширені типи.

Вихрові насоси

Це один з найбільш простих типів даних агрегатів, які функціюють за допомогою спеціального диска, із встановленими на ньому вітрилами. Гідність їх характеризується високим рівнем потужності і слабкою реакцією на повітряні бульбашки. Величезний недолік даного типу агрегату у відносній можливості викачування дуже забрудненої води або рідини з великим вмістом металевих частинок.

Відцентрові насоси

Вони вдало використовуються практично у всіх роботах, безпосередньо пов’язаних з процесами водовідведення. Їх функціювання забезпечується попаданням води в центральний відсік і подальшим розподілом її за допомогою відцентрової сили до спеціальних лопат, розташованих біля країв. Їх безпосередня гідність полягає в дуже високому рівні надійності, простоті експлуатації та можливості роботи із забрудненою водою. Недоліками ж є зведення до нуля шансу викачування рідин з підвищеним рівнем в’язкості.

Вібраційні насоси

Функціональність цього апарата заснована на дії електромагніта, який переганяє воду в патрубки, які виводять її на необхідну висоту. Основна якість, яка пояснює такий високий рівень популярності серед користувачів, полягає у виключно низькому рівні шуму при безпосередній експлуатації і практично повній відсутності яких-небудь деталей, здатних стиратися при обертанні. Недоліком є необхідність постійного чищення елементів корпусу від усіх можливих забруднень.

Шестерні насоси

Цей тип дозволяє перекачувати найрізноманітніші субстанції, незалежно від їх в’язкості, від бетону до джерельної води. Слабкою їх стороною є мінімальний рівень надійності і поступове стирання шестерень, що згодом призводить до втрати функціональності.

Глибинні насоси

Вони занурюються у воду для її відкачування і характеризуються повною ізоляцією внутрішніх деталей від зовнішнього середовища, щоб не відбувалося відповідних нещасних випадків при безпосередній експлуатації. Вони надійні в роботі, складаються найчастіше з нержавіючої сталі і дозволяють перекачувати рідину практично на будь-яку висоту. Недоліком є лише підвищене споживання електроенергії, що призводить до високої плати за комунальні послуги.

Перш ніж купувати водяний насос для дачі, необхідно визначитися з подальшим призначенням даного апарату. Саме це і впливає на тип агрегату, який необхідно купити.

Також потрібно звернути свою безпосередню увагу на наступні характеристики.

Потужність. Саме від неї безпосередньо залежить функціональність даних апаратів і можливість вичерпувати певну кількість води за одну хвилину. Чим цей безпосередній показник вище, тим відповідно краще насос буде показувати себе при експлуатації.

Матеріал виготовлення. Варто відзначити, що пластикові насоси відрізняються зменшеним рівнем надійності, ніж металеві агрегати. При цьому у них набагато частіше спостерігається процес стирання внутрішніх деталей, що призводить до відповідної втрати загальної функціональності.

Виробник. Найзнаменитішими з виробництва насосів є європейські фірми, які відомі своїми розробками вже протягом кількох десятків років. Вітчизняні товари не відрізняються такими ж якісними характеристиками.

Варто зазначити, що вибір оптимального водяного насоса не займе дуже багато часу, якщо взяти до уваги вищенаведені пункти і моделі даних апаратів. Для простої реалізації поливу, підходять вихрові або відцентрові насоси, що відрізняються великою потужністю і надійністю. Для відкачування фекальних мас оптимально купувати агрегати шестерні, для яких рівень забруднення води не має великого значення.

Ось такі будуть поради перед  вибором водяного насоса для дачі.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *