Кухонна витяжка збереже свіжість повітря

Кухонна витяжка збереже свіжість повітря, головне правильно вибрати

Інтенсивні заняття кулінарією, крім очевидної користі, мають неприємні побічні ефекти. По кухні і по всій квартирі поширюється духота, неприємні запахи, дим і чад. На кухонних поверхнях з часом з’являється липкий жирний наліт.

Щоб цього уникнути, над кухонною плитою встановлюють витяжку. Вона втягує пари, жир і кіптяву, що утворюються під час готування. Крім того, вбудовані в витяжку лампочки є джерелом локального освітлення, що дуже зручно для господині.

Різноманіття сучасних моделей дозволяє вибрати конструкцію, яка оптимально впишеться в конкретну кухню з урахуванням її габаритів, інтенсивності експлуатації витяжки і особливостей дизайну меблів.

Які бувають витяжки?

За принципом функціювання кухонні витяжки поділяють на два типи:

  • проточні;
  • циркуляційні.

Перші з’єднуються з вентиляційною системою. Вони втягують забруднене повітря і видаляють його з приміщення. В комплект входять вентилятори, фільтри і повітря-відвід. Проточна витяжка на кухні продуктивніша від циркуляційної. Але зворотним боком високої продуктивності є значний рівень шуму. А це доставляє незручності в маленьких приміщеннях.

Другі простіше в монтажі, оскільки не залежать від системи вентиляції. Вони захоплюють важке кухонне повітря, очищають, пропускаючи його через фільтри, і повертають назад у кімнату. Із-за невисокої продуктивності не годяться для великих приміщень.

Що ще враховувати при виборі витяжки?

Купуючи обладнання для очищення повітря на кухні, в першу чергу слід враховувати не потужність, а продуктивність. Це кубатура повітря, яка переробляється за годину. Враховуючи габарити кухні, фахівці можуть вирахувати обсяг, який пристрій має пропускати через себе за одиницю часу, і назвати оптимальну потужність обладнання.

Важливий елемент конструкції — фільтри. На них припадає основне навантаження по видаленню жиру і запобіганню появи нальоту на механізмі. Металева сітка — найбільш економний варіант. Її не потрібно замінювати. Досить регулярно мити спеціальними м’якими миючими засобами під проточною водою. Вугільні фільтри потрібно міняти раз в 4-6 місяців, в залежності від інтенсивності роботи.

Наступний фактор при виборі — метод установки. За цим принципом витяжки поділяються на:

  • вбудовані (монтуються в шафу або стільницю, недорогі);
  • підвісні (кріпляться до стіни над плитою, не приєднуються до вентиляційних ходів, компактні, недорогі);
  • купольні (найбільш якісні і сучасні);
  • доміно (ховаються в стільниці і висуваються при необхідності, зручні, але дорогі);
  • острівець (гарні у великих приміщеннях, квартирах-студіях, візуально розділяють робочі зони).

Якщо є невпевненість у виборі витяжки, то варто звернутися до фахівця, який надасть повну консультацію та допоможе.

Далі розберемося, чому із кондиціонера постійно капає вода.


Мітки:
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *