Як діяти, якщо засмітилася каналізація?

Як діяти, якщо засмітилася каналізація?

Засмічення в каналізації у ванній кімнаті доставляє багато неприємних хвилин і забирає дорогоцінний час. Найчастіше каналізація засмічується, якщо загальний ухил труб малий або дорівнює нулю. При достатньому нахилу (не менш одного сантиметра на один метр труби) засмічення відбуваються рідко. Звичайно, якщо в трубу не потрапив якийсь великий предмет (ганчірка, мочалка тощо).

Що робити, якщо засмітилася система каналізації?

Для початку потрібно спробувати усунути його вантузом (засобом для автоматичного випускання повітря з водопровідних труб ), бажано кілька разів. Можна спробувати використати хімічний засіб, їх зараз в магазинах на будь-який вибір.

Але буває, що цього недостатньо. Тоді доведеться усувати засмічення системи каналізації за допомогою спеціального троса. Для того, щоб усунути засмічення в трубі, потрібно спочатку зняти сифон, а потім вставити у трубу трос. Трос з фіксатором запускають в трубу і прокручують до тих пір, поки він не упреться в засмічення. Тоді на ручці троса потрібно закрутити гвинт, зафіксувати трос і обертати ручку поки засмічення не проштовхнеться. Таким чином можна усунути засмічення в трубі або в унітазі.

Для того, щоб усунути засмічення в сифоні, потрібно його зняти. Пам’ятайте, якщо перед цим були використані хімічні засоби, всі роботи потрібно проводити в гумових рукавичках. Не зайвим буде підставити під сифон порожнє відро або таз, щоб брудна вода не полилася на підлогу (лінолеум або плитку). Акуратно відкручують гайку на сифоні за допомогою плоскогубців, знімають сифон і прочищають його від всього бруду. Потім промивають сифон посудомийними засобами. Якщо сифон заіржавів або виглядає потрісканим, його бажано замінити. Після очищення сифон ставлять на місце, спочатку закручують гайку руками, потім акуратно плоскогубцями. Для перевірки включають воду і спостерігають, чи не закапає де-небудь вода. Якщо краплі просочилися, обережно підтягуємо гайку.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *