Як зняти стару шпаклівку?

Як зняти стару шпаклівку під час ремонту?

Ремонт одночасно приємне і клопітке заняття. З одного боку це передчуття оновлення квартири і душевний підйом. А з іншого – гори сміття і купа «брудної» роботи.

Найбільш важким для будь-якого косметичного ремонту є підготовчий етап, коли доводиться позбавлятися від набридливої старої фарби і шпаклівки під нею.

Попередньо проведіть візуальний огляд. Визначте вік і товщину покриття, якість його нанесення. Від цих параметрів буде залежати необхідний для демонтажу набір інструментів і загальна тривалість робіт.

Далі необхідно підготувати «робоче місце». Строго кажучи всю кімнату або навіть квартиру. Оскільки передбачається проведення «брудних» робіт з можливістю механічного пошкодження підлогового покриття, тому його необхідно застелити подвійним шаром старих газет або поліетиленовою плівкою.

В залежності від товщини шару шпаклівки (і від кількості цих шарів) залежить вибір інструменту. Один тонкий шар можна видалити за допомогою пульверизатора та спеціального розчину (про його склад поговоримо трохи пізніше). А ось на багатошаровий шедевр радянського якості розчин доведеться наносити широким пензлем або непотрібною ганчіркою.

Для приготування «спеціального» розчину необхідні наступні інгредієнти: трохи гаряча (близько 60 градусів) чиста вода і картопляний крохмаль. Останній потрібно розводити з розрахунку дві столові ложки на літр води.

Після наведення розчин зливають в пульверизатор або відокремлюють його порцію в невелику банку для подальшого нанесення пензлем. Змочувати поверхню потрібно до тих пір, поки шпаклівка не стане достатньо пухкою. Після розпилювання потрібно почекати близько 15 хвилин для остаточного поглинання.

Після відстоювання основний пласт настінного покриття без зусиль віддаляється шпателем. Але окремі особливо стійкі ділянки доведеться обробляти за допомогою зубила і молотка.

При роботі дотримуйтесь техніки безпеки. Захищайте дихальні шляхи за допомогою респіратора, а руки за допомогою бавовняних рукавичок. Для запобігання попадання пилу в очі використовуйте окуляри або маску. При роботі на висоті застосовуйте драбину, попередньо переконавшись в її стійкості.

Після відділення основного пласту і стійких ділянок пройдіться по всій поверхні спочатку наждачним папером крупної зернистості, потім шліфувальною сіткою. Для зручності робіт користуйтеся спеціальним тримачем.

Коли процес шліфування закінчено, необхідно буде промити всі оброблювані поверхні теплою водою.

Далі порада про вибір радіатора для опалення квартири.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *