Фільтри для очищення води із свердловини

Фільтри очищення води із свердловини.

Дослідження води, отриманої з свердловин, показують наявність у ній заліза, твердих домішок, біологічних компонентів в досить високій концентрації. Вони призводять до зниження якості питної води, що викликає необхідність її очищення за допомогою комплексної системи фільтрації. Саме тому фільтри очищення води із свердловин і їх застосування в процесі видобутку, можуть забезпечити отримання рідини, що відповідає стандартам санітарно-гігієнічних вимог і придатна для вживання людиною.

Види фільтрів, використовуваних для очищення води

Система очищення питної води передбачає проходження її через послідовно розташовані фільтри, кожен з яких затримує забруднювачі відповідного типу. Ідеальний варіант — наявність декількох фільтрів адекватних забруднювачів, виявлених в рідині при проведенні аналізу.

При очищенні води прийнято використовувати фільтри наступних типів:

Мінеральні фільтри, які представляють із себе сітчасті циліндри. В середині них знаходяться мінералізовані речовини, які сприяють очищенню рідини від хімічних елементів і солей. При утворенні шару нальоту відповідної товщини, сітчастий циліндр підлягає заміні. Для отримання якісного очищення буде потрібно встановити кілька мінеральних фільтрів.

Ткані фільтри, які представляють собою циліндри, обмотані спеціальними джгутами або мотузками. Щільна структура тканинного матеріалу сприяє затриманню хімічних добавок, кристалів солей, окисів металів. Заміну тканинного матеріалу слід проводити в тому випадку, якщо його колір зміниться.

Фільтри тонкого очищення, принцип дії яких полягає в розташуванні вхідного отвору і вихідного на різних рівнях. Вода, яка надходить всередину фільтра і накопичений бруд в ньому очищається, потім витікає назовні через інший отвір. Робота таких фільтрів може бути спрямована на усунення забруднювача одного типу. Тобто — однофункціональні, або різних типів — багатофункціональні. Найбільшою популярністю користуються фільтри в якості очисника, в яких використовуються іони срібла або вугілля.

Фільтри зворотного осмосу, універсальні за своєю суттю. Процес очищення полягає в тому, що через мембрану можуть проникати тільки молекули води, що містять кисень. Такий фільтр здатний затримати приблизно 99,9% органічних і неорганічних домішок будь-яких видів.

Ультрафіолетові фільтри — випромінювання яких дозволяє знищити більшість мікроорганізмів. Головними їх перевагами є відсутність будь-яких реагентів і сприяння зм’якшенню води. Особливість цих фільтрів (зокрема те, що ультрафіолет забезпечує одноразове знезараження і припиняє свою дію в момент, коли вода покидає фільтр), є передбачення необхідності подальшої обробки рідини. Перед початком обробки ультрафіолетом вона також може вимагати попереднього очищення від механічних домішок.

Іонізуючі фільтри, які надають згубний вплив на мікроби і віруси, що знаходяться у воді. Після обробки рідина втрачає неприємний запах, стає придатною для пиття в сирому вигляді.

Аеруючі фільтри, застосування яких дозволяє позбавити воду від заліза, марганцю і неприємного запаху сірководню. У процесі проходження через фільтр вода насичується киснем.

Далі мова піде про насоси для поливання городу.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *