Як почистити вигрібну яму?

Як почистити вигрібну яму самому?

Заміські будинки або котеджі дозволяють відпочити від міської напруги. Звичайно, для початку потрібно побудувати такий будинок і зробити його комфортним для життя.

Але в недалекому майбутньому може виникнути проблема, адже якщо встановлений не септик, то може знадобитися відкачування вигрібної ями.

Звичайно, набагато простіше замовити послугу з очищення вигрібних ям, тим більше що фахівці зроблять все дуже якісно і швидко. Однак можуть виникнути випадки, коли не має можливості викликати асенізаторську машину. І тоді доведеться займатися цією невдячною роботою самостійно. Але як найкраще це зробити, як почистити вигрібну яму?

Біопрепарати для вигрібних ям

Можна довірити більшу частину справи спеціальним препаратам біологічного або хімічного походження. Але щоб зрозуміти, скільки їх потрібно і який вид препаратів варто використовувати, необхідно звернутися до фахівця за консультацією.

Такі препарати зможуть переробити стоки у відносно безпечну рідина, яка не завдасть шкоди навколишньому середовищу. Саму рідину можна усунути за допомогою насоса або звичайним відром, а «шкідливий» осад легко викачується асенізаційною машиною. Але вся принадність методу саме в тому, що в цьому випадку саму машину доведеться викликати набагато рідше.

Варто знати, що активні речовини впливають тільки на відходи органічного походження, так що вони абсолютно безпечні для самої вигрібної ями. Проте варто пам’ятати, що сучасні миючі засоби можуть знищити бактерії, які «працюють» у вигрібній ямі, так що злив води з миючим засобом заборонений. І її потрібно буде видаляти іншим способом або не використовувати шкідливі миючі засоби взагалі. Візьміть до уваги і те, що для нормального життя бактерій необхідна відповідна температура (від +4 до + 30 градусів).

Механічне очищення вигрібної ями

Можна всю роботу зробити власними силами. Але для цього знадобиться інструмент, яким ми будемо відкачувати відходи і ємність, в якій будемо їх транспортувати до місця утилізації. Краще всього придбати спеціальний насос (звичайний водяний дуже швидко заб’ється), а не гратися з відром і мотузкою. Також потрібно мати спеціальний захисний костюм, адже в саму яму все одно доведеться спускатися, щоб усунути осад і тверді відходи.

До речі, про ємність. Вона повинна за обсягом дорівнювати вигрібній ямі. Також прослідкуйте, щоб була герметична кришка — нічого забруднювати навколишнє середовище.

Звичайно, очищення ями власними силами — це процес складний і неприємний, але його аж ніяк не можна назвати нездійсненним. А якщо ви живете на дачі тільки влітку, то самостійне очищення взагалі може стати відмінним варіантом, адже сама яма буде заповнюватися вкрай повільно.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *